You are here
Nawigacja AR w Mapach Google? Ruszyły testy Aplikacje artykuły mobile News 

Nawigacja AR w Mapach Google? Ruszyły testy

Jeśli, podobnie jak miliony innych użytkowników marzysz o pojawieniu się AR w Mapach Google i praktycznym wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości — mamym dobre wieści. Gigant z Mountain View pozwala wybranym użytkownikom testować rzeczoną funkcję.

AR w Mapach Google
fot. Google

Podczas ubiegłorocznej konferencji Google I/O mogliśmy zobaczyć mały pokaz tego, jak AR w Mapach Google mógłby się zmienić sposób nawigacji, zarówno pieszej, jak i samochodowej. Do dziś na temat wdrażania wspomnianego rozwiązania do aplikacji było jednak cicho. Teraz za sprawą informacji od pierwszych testerów, możemy dowiedzieć się co nieco o zastosowaniach rozszerzonej rzeczywistości.

AR w Mapach Google, czyli rozszerzona rzeczywistość w praktyce

Z rozszerzonej rzeczywistości korzystamy już w ogromnej liczbie aplikacji. Ustawianie wirtualnych mebli, nakładanie kolorów na ściany, linijka czy budowanie trójwymiarowych obiektów — to tylko ułamek możliwości AR. Technologię wykorzystujemy również w grach i tutaj efekty wydają się najbardziej imponujące. W dalszym ciagu brakuje jednak mocno praktycznych zastosować rozwiązania, które mogłyby zwiększyć komfort korzystania z urządzeń mobilnych.

Weźmy taką nawigację. Komunikaty, nawet te wizualne, bardzo często okazują się dla użytkownika aplikacji mylące. Nic nie jest w stanie zastąpić szczegółowego obrazu z kamery, na który nałożone są wskazówki nawigacyjne. Właśnie tak zamierza wykorzystać AR wyszukiwarkowy gigant, o czym poinformował nas już w ubiegłym roku. Dziś jesteśmy świadkami podjęcia konkretnych działań.

Google ruszył z zamkniętymi testami, jednak nie będzie to tak otwarte rozwiązanie jak można by przypuszczać. Firma będzie jedynie generować obraz, na który nałoży komunikaty ze wskazówkami. Na tym etapie wydaje się, że spełnienie marzenia o prawdziwej nawigacji AR w Mapach Google jeszcze daleko przed nami. Niemniej, powinien cieszyć pierwszy krok wykonany w kierunku rozwoju.

Źródło: The VergeWSJ, Google

Related posts

Leave a Comment