You are here
Darmowy VPN w mobilnej przeglądarce Opera Aplikacje artykuły mobile News 

Darmowy VPN w mobilnej przeglądarce Opera

Mobilna Opera dla platformy Android wzbogaca się o przydatną funkcję, pozwalająca użytkownikowi na zachowanie względnej anonimowości podczas surfowania po sieci. Co ciekawe, nie jest to pierwsze podejście twórców do wspomnianego rozwiązania.

VPN
fot. Opera

Opera oferowała wspomnianą funkcję od dłuższego czasu. Narzędzie stanowiło jednak odrębną aplikację, którą tworzący zespół zaczął się kurczyć. Firma zdecydowała więc o zaprzestaniu rozwoju swojego dzieła. Dla wielu użytkowników była to smutna wiadomość, ale jak widać, Opera nie pozostała głucha na głos swoich fanów.

VPN w mobilnej Operze

Szerzej o zasadzie działania sieci VPN możecie przeczytać w naszym artykule, który podlinkuję poniżej. W uproszczeniu jest to wirtualna sieć prywatna, która wykorzystuje tak zwane tunele do zapewniania użytkownikowi bezpieczeństwa oraz częściowej anonimowości. To oczywiście niejedyne zalety rozwiązania. VPN sprawdza się także w przypadku blokad regionalnych, przez których działanie internauci nie mogą połączyć się z wieloma zagranicznymi usługami. 

Jak widać, przydatność rozwiązania jest tutaj bezdyskusyjna. Niestety, za większość tego typu narzędzi trzeba płacić. Darmowe rozwiązania są w tej kwestii mocno ograniczone, choć zdarzają się wyjątki. Jednym z nich będzie mobilna Opera, która zawiera w swoje właśnie wbudowany VPN.

Aplikacja jest dostępna w rozwojowej wersji przeglądarki, którą jest dostępna w Google Play. Z możliwości narzędzia mogą skorzystać wszystkie chętne osoby. Jednym ograniczeniem jest tutaj konieczność posiadania urządzenia pracującego pod kontrolą systemu Android. Użytkownicy iOS muszą obejść się smakiem.

W naszym sklepie internetowym znajdziecie między innymi smartfony z Androidem.

Źródło: Opera

Related posts

Leave a Comment