Netflix Mobile – nowe plany taryfowe?

Zapewne nie ma osoby, która nie chciałaby za coś płacić mniej. Szukanie oszczędności to część ludzkiej natury i nie ma w tym nic dziwnego. Widocznie do podobnych wniosków doszli włodarze jednego z największych VOD na świecie. Właśnie zaczęli testy czegoś, co można nazwać Netflix Mobile i to dobra informacja. Zła jest taka, że my na usługę poczekamy znacznie dłużej. O ile w ogóle ją dostaniemy.

Netflix Mobile

Plany taryfowe Netflix nie należą do najdroższych na rynku, ale nie są także najtańsze. Wybierając opcję Podstawową, miesięcznie zapłacimy obecnie 34 złote. Czyli wychodzi mniej więcej po złotówce na każdy dzień miesiąca. Oczywiście przyjemniej byłoby płacić mniej, np. połowę tego. I niewykluczone, że niedługo pojawi się taka opcja, ale nie będzie ona skierowana do wszystkich.

Netflix Mobile

Ostatnio zapowiedziano, że platforma VOD zamierza testować nowe, tańsze plany taryfowe. To doskonała informacja, a najlepsze jest w tym to, że to już zaczęło się dziać. Pierwsze doniesienia o tym, że pomysł wchodzi w życie pochodzą z Malezji. Tam właśnie dano użytkownikom do wyboru plan, który spokojnie można nazwać Netflix Mobile. I jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony on będzie dla osób konsumujących treści na urządzeniach mobilnych.

Zapewne wiele osób nie korzysta z komputerów czy telewizorów do tego, żeby oglądać produkcje z katalogu Netflix. Zawsze przecież można oglądać filmy czy seriale na smartfonie w drodze do pracy lub leżąc wieczorem na łóżku. Netflix Mobile byłoby odpowiedzią właśnie na potrzeby takich użytkowników. Szczególnie, że cena która pojawiła się w Malezji jest więcej, niż zachęcająca. Za dostęp do treści tylko na urządzeniach mobilnych za miesiąc trzeba zapłacić około 4 dolarów, czyli mniej więcej 15 złotych. To mniej niż połowa obecnego abonamentu przy jego najtańszej opcji.

Czego oczekuje rynek?

Taka opcja, jak Netflix Mobile, zdaje się być odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Netflix doskonale wie, jak i na czym oglądane są ich treści. Uznano więc, że to dobry pomysł, by dać użytkownikom możliwość wyboru. Zastanawiamy się tylko, co z funkcją streamowania obrazu na zewnętrze urządzenia. Ta musiałaby zostać zablokowana, bo przesłanie serialu ze smartfona na telewizor, wypacza idee pomysłu.

Obecnie nowy plan taryfowy jest jeszcze w fazie testowej, więc nie wiadomo kiedy trafi do innych rejonów świata. I tak naprawdę, nie wiadomo czy kiedykolwiek w ogóle to nastąpi. Oczywiście bardzo byśmy tego chcieli, ale jeżeli Netflix nie będzie zadowolony z efektów przeprowadzonych testów, to może się to nigdy nie wydarzyć. Nie bez powodu na miejsce ich przeprowadzenia wybrano Malezję. Liczba serwisów VOD w tamtym obszarze jest ogromna i Netflix musi znaleźć sposób na przyciągnięcie nowych klientów. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Smartfony oraz tablety, które pozwolą wam oglądać Netflix gdziekolwiek zechcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: TechCrunch / Bloomberg

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...