Messenger

Messenger z cofaniem wiadomości już w Polsce

Facebook rozpoczął wdrażanie funkcji “unsend”, która trafia do aplikacji Messenger. Z nowości jako pierwsi skorzystają mieszkańcy Litwy, Kolumbii, Boliwii oraz Polski. To miłe zaskoczenie.

Messenger

O tym, że Facebook planuje dodanie do Messengera opcji pozwalającej na cofanie wysłanych za pośrednictwem komunikatora wiadomości pisałem już wcześniej. Nie znaliśmy jednak dokładnych terminów wypuszczenia stosownego update’u. Tym bardziej powinno cieszyć to, że FB bez większych zapowiedzi rozpoczął proces aktualizacji, na którą my Polacy załapaliśmy się jako pierwsi.

Wiadomości na Messengerze można teraz cofać

Polska znalazła się na liście czterech krajów, których mieszkańcy mogą już cieszyć się możliwością usunięcia wysłanej wcześniej wiadomości. Wbrew pozorom może to być bardzo pomocny dodatek, zwłaszcza że działa na nieco innej zasadzie niż dotychczasowe kasowanie tekstu po stronie użytkownika.

Ilekroć zdarza mi się palnąć nieostrożny lub nie do końca wywarzony komunikat w Messengerze, rozmyślam o tym, jak wygodna byłaby możliwość jego usunięcia. Niestety, dotychczas mogłem jedynie usunąć wiadomość z własnej skrzynki odbiorczej. Mój rozmówca w dalszym ciągu miał dostęp do całej konwersacji i w razie chęci, mógł ją przywołać. Za sprawą tytułowej funkcji, moje, i jak mniemam, nie tylko moje problemy, znikną.

Funkcja działa niezwykle prosto. Kiedy przypadkowo lub celowo, na przykład pod wpływem emocji, wyślemy wiadomość, której wysłać nie powinniśmy, mam dwie opcje. Pierwsza, raczej kiepska, to pogodzenie się z faktem i czekanie na rozwój wydarzeń. Ciekawiej przedstawia się drugi wariant. Możemy usunąć wiadomość z własnej skrzynki oraz ze skrzynki odbiorczej naszego rozmówcy. Jest jednak pewien haczyk. Aby skorzystać z rozwiązania, należy zdecydować się na opisywany krok nie później niż 10 minut od wysłania wiadomości. Działa to na podobnej zasadzie co cofanie wysłanej za pośrednictwem Gmaila poczty. Z tą różnicą, że tutaj mamy na reakcje aż 10 minut, a nie jak w przypadku maila od Google, 30 sekund.

Dajcie znać w komentarzach pod wpisem, czy cofanie wiadomości w aplikacji Messenger jest już u was dostępne. Z komunikatora możecie korzystać na smartfonach kupionych w naszym sklepie internetowym. Vipelektrogadzet.

Źródło: Techcrunch

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...