ex 750x300 1

Netgear pokazuje najmniejszy wzmacniacz sygnału na świecie

Każdego chyba spotkała w życiu sytuacja, gdy trzymając w ręku smartfona, rozpaczliwie poszukiwał sygnału WiFi. Nie jest to może sytuacja dramatyczna, ale z całą pewnością denerwująca. Można to jednak łatwo naprawić. Tak przynajmniej uważa Netgear.

 
ex 750x300 1
Zaprezentowany przez producenta EX6120 jest urządzeniem, którego głównym zadaniem ma być zwiększanie zasięgu istniejących sieci internetowych. Sprzęt wykorzystuje najnowszy standard AC1200 (WiFi 2,4 i 5 Ghz), a co za tym idzie, zmniejsza interferencję. Jednak jego największą zaletą wydaje się być sam wymiar. To niewielkie pudełko, które jedyne czego potrzebuje do życia to gniazdko.
Netgear EX6120 wyposażono w dwie anteny o dużej mocy, których zadaniem jest zwiększanie zasięgu. Wzmacniacz sygnału dostarcza dwuzakresowe WiFi w standardzie szybkości do 1200 Mbps. Użytkownik nie będzie się także musiał przejmować tym, czy EX6120 będzie współpracowało z jego routerem. Wzmacniacz ma współpracować z każdym, który obsługuje standard 802.11ac i b/g/n.
 
ex 750x300 2
Korzystanie z EX6120 ma poprawić płynność strumienia wideo (HD), a także sprawić, że granie online nie będzie sprawiało problemów. Czyli inaczej mówiąc, nie doświadczymy tzw. „lagów”. Umieszczony wewnątrz procesor pozwoli na korzystanie ze wzmacniacza przez wiele urządzeń jednocześnie, a więc połączenie przez WiFi kilku smartfonów czy laptopów.
Wzmacniacz wyposażono w funkcje FastLane, a ta potrafi połączyć dwa zakresy w jeden, tworząc tym samym jedną, wyjątkowo wydajną częstotliwość. Przydatne, szczególnie przy odtwarzaniu materiałów w wysokiej jakości. EX6120 ma także port Ethernet, diody LED informujące o mocy sygnału, a do obsługi oraz monitorowania stworzono specjalną aplikację na smartfony. Wzmacniacz będzie kosztował około 350 złotych.
Źródło: Netgear
Fot: jw.
________________
Produkty sieciowe znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....