moto360

Świat smartwatchy

Na rynku pojawia się coraz więcej smartwatchy. Sprzedaż zegarków również rośnie, ale czym tak naprawdę są? Nieprzydatnym bajerem czy gadżetem ułatwiającym życie?

moto360

Na targach IFA część producentów pokaże nowe smartwatche, inni zaś kolejne modele swoich weareables. Wśród nich jest jeden z najładniejszych, czyli Moto 360 od Motoroli. Samsung już przed targami pokazał nowego Gear S2, który zapowiada się świetnie. Widać, że rynek smartwatchy jest rozwija się bardzo dynamicznie i już teraz możemy się zastaniawiać czy to jeden z głównych trendów najbliższych lat?

Odpowiedź brzmi: tak. Z jednej strony wiele osób jest w stanie żyć bez inteligentnego zegarka, jednak czy wykorzystują oni na codzień swoje smartfony do końca? Myślę, że nie. Aktualnie producenci produkują coraz większe telefony. Korzystanie z nich jest wygodne, ale często potrzeba nam dwóch rąk. Wtedy smartwatch jest jak najbardziej przydatny. Odczytamy maila, SMS-a lub odbierzemy połączenie. Zgadza się, są różne zegarki i w różnych kategoriach cenowych, za najładniejsze i najbardziej zaawansowane technologicznie przyjdzie nam słono zapłacić, ale warto.
sonysmartwatch2

Jeśli chodzi o zegarki oparte o system Android Wear, to sytuacja wygląda bardzo interesująco, bowiem część z nich zaczyna współpracować z iPhone’ami. Ilość aplikacji możliwych do zainstalowania ciągle rośnie. Dodatkowo, niektóre programy instalowane na smartfonie same dodają swojego odpowiednika do pamięci zegarka.

Apple od jakiegoś czasu również ma w swojej ofercie smartwatcha, który się bardzo dobrze sprzedaje mimo wysokiej ceny i błędów na nim. Jednak w firmie Steve’a Jobsa to nie jest zaskakujące. Myślę, że kolejna wersja będzie znacznie lepsza.
applewatch

Inteligentne zegarki są użyteczne na co dzień. Miałem ich już kilka i śmiało mogę powiedzieć, że uzależniają. Kiedy przez chwilę byłem zmuszony korzystać z Windows Phone’a, bardzo brakowało mi mojego Sony Smartwatch 2. Niestety niektóre smartwache mają minus, który je dyskwalifikuje w moich oczach, a jest nim bateria: idealnym przykładem jest tu AppleWatch, który nie wytrzymuje nawet doby. Ciężko korzystać z takiego zegarka, kiedy trzeba pamiętać o tym, aby na wszelki wypadek mieć ze sobą ładowarkę. Mój stary poczciwy Sony SM2 wytrzymuje około 4 dni i nie jest najpiękniejszy, ale prędko się z nim nie rozstanę. Możemy go kupić w dobrej cenie, a przy tym oferuje spore możliwości, no i jest wodoodporny.

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...