Nexus-5-Black

Nexus R.I.P – czy to może być prawda?

Fani Androida z zapartym tchem czekają na konferencję Google I/O 2014, licząc na premierę nowego Androida oraz kolejnego smarfonu z linii Nexus.  Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie zobaczymy już żadnego „Google Phone”, przynajmniej nie w postaci do jakiej przywykliśmy. Co zatem zastąpi tytułową linię urządzeń?

Nexus-5-Black

Z pewnością słyszeliście już o projekcie Android Silver. Ma on zastąpić dwie linie urządzeń, pracujących pod kontrolą czystego Androida, czyli Nexus oraz Google Play Edition. Dotychczas o Silver było dość cicho, lecz wczoraj na twitterowym profilu niezawodnego źródła przecieków – @evleaks pojawił się wysyp informacji na temat nowej serii urządzeń. Część z nich cieszy, choć nie wszystkie…

Zacznijmy od tej gorszej wiadomości. Według @evleaks nie zobaczymy już żadnego nowego Nexusa, czyli ostatnim z linii był ten oznaczony numerem 5. Fani popularnych „Google Phone” mogą czuć się zawiedzeni, gdyż od teraz chcąc kupić porządny smartfon z czystym Androidem i bezpośrednim wsparciem Google trzeba skupić się na GPE. Czy aby na pewno?

Na szczęście, oprócz Google Play Edition na rynku pojawi się coś jeszcze. Smartfony z Google Play Edition to nic innego jak flagowe urządzenia najpopularniejszych producentów wyposażone w czysty system giganta. Mają niestety jedną istotną wadę – jest nią cena, która jest o wiele wyższa od tej, za którą mogliśmy kupić Nexusa.

Projekt Android Silver nie skupi się jedynie na Hi-Endowych słuchawkach, choć urządzenie kandydujące na certyfikacje będzie musiało spełniać kilka warunków,  o których przeczytacie  tutaj. Daje to szanse na zbudowanie szerokiego portfolio smartfonów z AOSP (Android Open Source Project), w zróżnicowanych cenach. Jeśli takowa sytuacja będzie miała miejsce, żałoba po Nexusach nie będzie trwać zbyt długo.

@evleaks twierdzi, że już w lutym przyszłego roku zobaczymy pierwsze urządzenie z linii Android Silver. Ma nim być słuchawka LG, napędzana procesorem Qualcomm MSM8994.

Podsumowując o Android Silver wiemy już całkiem  sporo, lecz zabrakło najważniejszego, czyli kwot jakie przyjdzie nam zapłacić . Nexusy mogły poszczycić się idealnym stosunkiem ceny do jakości – czy tak samo będzie w przypadku spadkobiercy linii?

Źródło: @evleaks via Twitter

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...