You are here
„Nie lubię tego” na Facebooku! News 

„Nie lubię tego” na Facebooku!

Stało się! Mark Zuckerberg wraz z resztą kierownictwa społecznościowego giganta podjął bardzo ryzykowną decyzję, że przycisk zwany popularnie „unlike” pojawi się na Facebooku.

Decyzja, jak się wydaje, jest już nieodwołalna i została ogłoszona na specjalnej konferencji prasowej zwołanej w amerykańskiej siedzibie korporacji. W wydanym oświadczeniu ujawniono, że nad owym przyciskiem trwają już zaawansowane prace, choć nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie zostanie udostępniony. Ikonki „nie lubię tego” od wielu lat domagały się rzesze internautów, jak widać, najpopularniejszy obecnie serwis społecznościowy w końcu ugiął się pod ich presją. Jak twierdzi Zuckerberg użytkownikom nie będzie chodziło o to, by „hejtować”, dogryzać i sprawiać innym ludziom przykrość, tylko ma to być możliwość – jak to zostało ładnie ujęte – wyrażenia o czymś opinii innej niż pozytywna (pożyjemy zobaczymy).

Parę rzeczy dość mocno zastanawia (a wręcz niepokoi). Przede wszystkim Facebook przez tyle lat skutecznie opierał się żądaniom pojawienia się tego typu przycisku z bardzo sensownego powodu – jest wielu ludzi, którzy lubią od czasu do czasu (a niektórzy życiowi frustraci nawet częściej) ot tak komuś w internecie przywalić, czy choćby zrobić na złość. Napisanie komentarza wymaga wysiłku. Niewielkiego, ale jednak. Naciśnięcie unlike będzie nad wyraz proste i dla wielu złośliwców po prostu kuszące. Można śmiało założyć, że zniechęci to sporą liczbę osób do publikowania materiałów, którymi w innej sytuacji chętnie by się podzielili, tym samym zmniejszy liczbę wszystkich zachodzących na serwisie interakcji i jego żywotność. Innym zastanawiającym aspektem jest fakt, że nad tym – jakby nie patrzeć pojedynczym i łatwym do zaimplementowania –  przyciskiem trwają jakieś długofalowe prace. Być może oznacza to, że opcja ta będzie wyglądała nieco inaczej niż się to wszystkim obecnie wydaje – być może jej zastosowanie będzie w jakiś sposób ograniczone? Jedno jest pewne, chociaż nie wiemy, jak właściwie „nie lubię tego” będzie wyglądało, to burza jaką spowoduje po wprowadzeniu na pewno do małych należeć nie będzie.

Źródło : Facebook, USA Today.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Related posts

Leave a Comment