Rockstar komentuje film BBC o GTA

Brytyjska stacja BBC stworzyła film dokumentalny o powstawaniu serii GTA, jednak ma z tym materiałem delikatny problem: obraz zdaje się nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością.

Film nazywa się The Gamechangers i opowiada historię powstawania słynnej serii gier o kradzieży samochodów. Niestety samo Rockstar nie ma nic wspólnego z produkcją „dokumentu”, a BBC, pomimo tego, że developerzy złożyli już adekwatny pozew do sądu, postanowiło opublikować film. To dość szokujące zachowanie ze strony stacji spotkało się ze stosownym komentarzem od Rockstar na twitterze: twórcy GTA wyśmiewają się z zawartości dokumentu, porównując materiał do znanej audycji BBC dla małych dzieci. Niestety, jak się okazuje, nie dość, że materiału BBC nie można nazwać wiernym, to jeszcze na dodatek nie ma on nic wspólnego z rzeczywistością. Autorzy gier twierdzą, że osoby odpowiedzialne za film zakłamują nawet najbardziej podstawowe fakty, zamieniając, w pewien sposób, dorobek intelektualny Rockstar w stek bzdur i kłamstw.

Taka postawa brytyjskiej stacji jest szokująca, choćby dlatego, że sam film opowiada o utarczkach twórców ze znanym amerykańskim prawnikiem, Jackiem Thompsonem, broniącym moralności w branży elektronicznej rozrywki. Sam Thompson pozywał kilkukrotnie Rockstar Games, niestety w większości wypadków bez skutku, jednak co najważniejsze, posługiwał się narracją wykorzystującą kłamstwa i przeinaczanie faktów dotyczących autorów gry i procesu jej powstawania, podobnie jak teraz czyni to BBC. Należy też wziąć pod uwagę fakt, że BBC robi to tylko i wyłącznie dla własnego zysku (co Thompson też czynił, co prawda, jednak zawsze obstawał przy wersji z „obroną moralności”), naruszając przy tym własność innej firmy.

Źródło: kotaku

 

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...