You are here
Niedługo kupimy smartfony z Firefox OS mobile 

Niedługo kupimy smartfony z Firefox OS

Już dziś osoby zainteresowane kupnem słuchawki z systemem Firefox OS mogą się udać do sklepu. Niestety, tylko tego należącego do Hiszpańskiej sieci Teefónica.  Kiedy FF trafi do Polski?

zte750x300

Przyzwyczailiśmy się już, że nowości technologiczne docierają do nas ze sporym opóźnieniem. W tym przypadku będzie zupełnie inaczej.  Polska znajduje się bowiem wysoko na liście pierwszeństwa do wprowadzenia słuchawek z Firefox OS. 

Telefony od Mozilli z założenia mają być skierowane do mniej zamożnych osób. System w żadnym wypadku nie zamierza konkurować z gigantami takimi jak Android, iOS czy coraz popularniejszym Windows Phone 8.

Jednym z telefonów pracujących pod kontrolą FF OS jest ZTE Open, drugi został wyprodukowany przez Alcatel. Specyfikacja sprzętowa nie zachwyca, jednak system nie należy do wymagających i taka konfiguracja powinna zapewnić przyzwoitą wydajność. 

Cały system ma się opierać o aplikacje webowe napisane w html5, co pozwoli na w razie potrzeby otworzyć je na innych urządzeniach. Dzięki takiemu rozwiązaniu zawsze będziemy korzystać z najnowszej wersji aplikacji, gdyż proces aktualizacji będzie zachodził po stronie producenta, a nie naszego urządzenia.

Nie ma pewności co do tego jak rynek przyjmie nowy system, lecz powiew świeżości jest potrzebny. Pozwoli na zdrową konkurencje, na czym powinien skorzystać klient, szczególnie, jeśli zamierza nabyć słabsze urządzenie. Nawet na takich system ma chodzić płynnie, przy jednoczesnym zachowaniu długiego czasu pracy na jednym ładowaniu akumulatora.

Brzmi naprawdę zachęcająco, lecz należy pamiętać o tym, że producenci zawsze zachwalają nowe rozwiązania. Dopiero codzienne użytkowanie smartfona może to zweryfikować.

Related posts

Leave a Comment