You are here
Tablety z Firefox OS na horyzoncie News 

Tablety z Firefox OS na horyzoncie

Mozilla rozkręca się na dobre. Ledwo napisaliśmy o smartfonach z nowym Firefox OS na pokładzie, a tu już w kolejce na półki sklepowe ustawiają się tablety z tym oprogramowaniem. Co za prędkość!

firefoxpraga750x300

Może i moglibyśmy domyślać się tego, że w końcu pojawią się też tablety z FF, ale nikt chyba nie przypuszczał, że stanie się to tak szybko.
“Nie powiem kiedy dokładnie, ale mogę powiedzieć, że działamy agresywnie i zobaczycie coś już wkrótce. Od początku uważaliśmy, że stworzenie tabletu będzie łatwiejsze, ale uwaga wszystkich była skierowana na smartfony. Dlatego właśnie zaczęliśmy od smartfonów, ale chcemy przejść do tabletów tak szybko, jak to tylko możliwe” – mówi Brendan Elch, CTO Mozilli.

Smartfony pod kontrola systemu Firefox OS tworzone są z myślą o rynkach rozwijających się, czyli muszą być tanie. Czy tak samo będzie z tabletami? Nie wiemy, ale żeby przebić się na rynku będą musiały być naprawdę tanie lub z naprawdę dobrą specyfikacją, w co wątpimy.

Nie wiadomo kiedy trafią na rynek, ale mówi się, że jeszcze w tym roku. A już dzisiaj do obiegu wszedł pierwszy smartfon z FF OS na pokładzie – ZTE Open. Więcej możecie przeczytać o nim tutaj.

A jesli szukacie dobrego i taniego tabletu, niekoniecznie z Firefoxem na pokładzie to zapraszamy do naszego sklepu, w którym możecie wybierać z pośród aż 20 tysięcy produktów w świetnych cenach.

 

źródło: VR-Zone

Related posts

Leave a Comment