Google Assistant

Niemal zepsułem Google Assistant, czyli kilka słów o barierach językowych

Podczas minionych targów IFA w Berlinie musiałem przemierzać dziennie ponad 20 kilometrów, dzięki czemu miałem okazje zapoznać się z wieloma kapitalnymi rozwiązaniami z segmentu IoT, wearables oraz mobile. Mimo że otaczał mnie gros niesamowitych urządzeń, najmocniej w pamięci utknął mi Google Assistant, a konkretnie rzecz ujmując — to, że niemal nie zepsułem jednej z największych maszyn na targach.

Google Assistant

Jak co roku na przełomie sierpnia i września Berlińskie hale Messe zmieniają się w przestrzeń, na której giganci branży elektroniki użytkowej wystawiają swoje najnowsze produktu. W wydarzeniu biorą udział także mniejsi gracze, a nawet start’upy, a więc dla każdego coś miłego. Przy niektórych stoiskach zatrzymywałem się na dłużej. Dobrym przykładem będzie tutaj instalacja, która była dość nietypową formą promowania Google Assistant na terenie Niemiec. Problem w tym, że zastosowaną tam elektronikę udało mi się zawiesić.

Zepsułem Google Assistant

Jak wygląda rzeczona maszyna, widzicie na zdjęciach dołączonych do wpisu. W kulkach, które, jak sądzę, zwróciły waszą uwagę, znajdowały się “prezenty” takie jak Google Home, Key Finder oraz pendrive’y. Aby zdobyć prezent-nagrodę wystarczyło odstać swoje w kolejce, na szczęście niedługiej i przeczytać wylosowane zapytanie skierowane w stronę Google Assistant. Proste? Proste, ale nie dla każdego.

Google Assistant

O ile z angielskim radzę sobie bez większych problemów, o tyle nie miałem nawet krótkiego epizodu edukacyjnego z językiem niemieckim. Mimo szczerych chęci dwukrotnie niepoprawnie odczytałem tekst wyświetlany na monitorze maszyny. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, może poza rozbawionymi sytuacją obserwatorami, gdyby nie to, że po drugiej nieudanej próbie urządzenie przestało odpowiadać na jakiekolwiek komendy. Osoby opiekujące się instalacją nieco się przeraziły, na szczęście problem naprawił się sam, zaś oczekujący w kolejce mogli spróbować swoich sił w walce o wygraną.

Dajcie znać w komentarzach pod wpisem, czy wam również zdarzały się podobne wpadki językowe.

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...