Niesamowity wynik PlayStation 4

Niesamowity wynik PlayStation 4 – gracze sypnęli groszem na święta

Dobrze wiemy, że rynek konsol nie jest specjalnie okazały. Mamy tak naprawdę tylko trzech graczy i to sytuacja niezmienna od lat. Jednak wiemy także, który z tych graczy radzi sobie najlepiej. To oczywiście Sony, które nie omieszkało się tym pochwalić. Niesamowity wynik PlayStation 4 dale pogląd na to, jak bardzo popularna jest to platforma.

Niesamowity wynik PlayStation 4

Chciałoby się rzec, że „święta, święta i po świętach” i choć jest to w pełni prawdziwe stwierdzenie, to nie spodziewaliśmy się, jak dobrze ten okres wpłynął na sprzedaż konsol. I jak wiele gier kupli w tym czasie gracze i ich rodziny, bo przecież pod choinką znalazło się zapewne wiele tytułów na PlayStation 4. Sony podało nawet liczby, które mogą przyprawić o zawrót głowy. Ile konsol zdążyło się sprzedać w ciągu ostatnich miesięcy?

Niesamowity wynik PlayStation 4

Niesamowity wynik PlayStation 4 w słupkach sprzedażowych to nie tylko zasługa okresu świątecznego. Jednak w tym czasie, czyli ostatnich sześciu tygodniach, konsola Sony znalazła się u 5,6 milionów nowych użytkowników. To oczywiście wyniki z całego świata, ale widać promocje na sprzęt przyniosły oczekiwany rezultat. Przecież nową konsolę w wersji slim, można było kupić za około 800 złotych, co nie jest już kwotą zaporową. Dalej nie jest to tanio, bo elektronika nigdy taka nie jest, ale bez przekroczenia „bariery psychologicznej” w postaci 1000 złotych.

Jesteśmy przekonani, że i na naszym rynku pojawiło się kilku nowych graczy, którzy zdecydowali się na świąteczne zakupy. Po zsumowaniu wychodzi, że na koniec 2018 roku, Sony sprzedało łącznie 91,6 milionów sztuk swojego sprzętu. Przypomnijmy, że w sierpniu zeszłego roku, ta liczba wynosiła „zaledwie” 81 milionów. To ogromny skok, który daje nadzieję na to, że Japończycy nie odpuszczą, a kolejna generacja będzie jeszcze lepsza niż obecna. I może w końcu nie będzie problemów ze wsteczną kompatybilnością, czyli jedną z większych bolączek obecnego systemu. Niesamowity wynik PlayStation 4 to także to, ile sprzedano gier w okresie świątecznym.

Ile gier sprzedano w święta?

Podczas świątecznego okresu, kiedy chętniej sięgamy do portfeli, a także pojawiają się liczne przeceny, gracze kupili ogromną liczbę produkcji. Globalnie sprzedano bowiem 50,7 milionów sztuk, a w to wlicza się zarówno dystrybucję cyfrową, jak i tradycyjną pudełkową. Od czasu premiery konsoli Sony, łącznie sprzedano 876 milionów gier na całym świecie. Można więc nieśmiało uśrednić, że każdy z posiadaczy PlayStation 4 ma około 10 gier w swojej bibliotece. To oczywiście nieprawda, bo wiemy, jak działa średnia, ale sam wynik i tak robi wrażenie. Nie dziwne, że Sony tak chętnie się nim chwali.

Podano także, że jeden z największych hitów ostatniego roku, czyli Spider-Man od Insomniac Games, sprzedał się w ponad 9 milionach sztuk. A w zeszłym roku mieliśmy jeszcze przecież God of War od Santa Monica Studios czy Red Dead Redemption 2 od Rockstar. 2018 rok był wyjątkowo udany, a to musiało przełożyć się na dobre zarobki w obozie Sony. Firma jest też zadowolona ze swojej usługi, bo do PlayStation Network zapisanych było listopadzie ponad 90 milionów osób. Wygląda na to, że to był jeden z lepszych okresów dla Sony, a 2019 rok także zapowiada się interesująco. Mamy w końcu dostać kilka mocnych tytułów, a nie wiadomo nawet jeszcze, czy wśród nich będzie The Last of Us 2, czyli produkcja która może zwiastować koniec obecnej generacji. O Cyberpunk 2077 nie chcemy nawet myśleć.

Sony zapowiada świetny rok dla graczy i chyba ma rację

Nowe konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowy, wchodząc pod ten adres.

Źródło: PlayStation / CES 2019 / DualShockers / Informacja prasowa

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...