Sony zapowiada

Sony zapowiada świetny rok dla graczy i chyba ma rację

Dopiero co skończył się 2018, a już mamy powody do tego, by cieszyć się z początku nowego roku. Tak przynajmniej uważają Japończycy, bo nie mają się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie. Sony zapowiada tytuły, które trafią na PlayStation 4 i będzie ich tyle, że chyba wszyscy zbankrutujemy.

Zanim zaczniemy ponownie otwierać szampana, warto zaznaczyć, że nadchodzące tytuły, które pojawiły się w materiale, niekoniecznie zostaną opublikowane w tym roku. Sony nie podało konkretnych dat premier, ale bardzo byśmy chcieli, żeby wszystkie z pokazanych gier zawitały na konsolę Japończyków jeszcze w 2019. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że to raczej niewykonalne.

Sony zapowiada masę rozrywki

Premiera konsoli Sony PlayStation 4 była niemałym wydarzeniem w świecie elektronicznej rozrywki. Nawet pomimo tego, że w momencie pojawienia się sprzętu na rynku, nie było za dużo tytułów, które można było na nim odpalić. Nie przeszkodziło to jednak w tym, by to Sony stało się największą i najbardziej rozpoznawalną firmą związaną z branżą konsolową. I teraz, z początkiem nowego roku, Sony zapowiada dużo dobrego w przyszłości.

Wśród nich nie zabraknie produkcji ekskluzywnych, które pojawią się tylko na PlayStation 4, ale w większości mamy tutaj pokazane tytuły multiplatformowe. Dobrze wiemy, że to one są najchętniej kupowane przez graczy, ale ekskluzywy także wpływają na zainteresowanie konsolą. I jesteśmy przekonani o tym, że te zaprezentowane na materiale skłonią kilka osób do wydania kilku setek na sprzęt Japończyków. Co więc na nas czeka?

Resident Evil 2

Chyba nigdy nie cieszyliśmy na żaden remake tak, jak teraz w oczekiwaniu na premierę Resident Evil 2. Capcom skutecznie podgrzewa atmosferę publikując co chwila nowe fragmenty rozgrywki i jesteśmy nimi po prostu uraczeni. Liczymy na to, że ta produkcja wbije nas po prostu w fotel. Nie tylko dlatego, że developer zabrał się za gruntowne przerobienie jednego ze swoich klasyków, ale dlatego, że zrobił to w takim niesamowitym stylu.

Resident Evil 2 to praktycznie nowa gra, gdzie z klasyką łączy ją jedynie fabuła. Ta zresztą też może ulec małym zmianom, ale tylko w kwestiach, które finalnie nie wpływają na całość. W końcu to seria z tradycjami, która może doczekać się jeszcze kilku kolejnych odsłon. I mówimy tutaj o kolejnych remake’ach. To więcej niż prawdopodobne, bo nic nie zapowiada tego, żeby numer 2 okazał się niewypałem.

Days Gone

Skoro już jesteśmy przy zombie, to warto zapisać sobie także w kalendarzu Days Gone. To bardzo dziwny i dość niepewny tytuł, który z każdą kolejną zapowiedzią wzbudzał w nas coraz bardziej mieszane uczucia. Niemniej może się okazać, że będziemy mieli tutaj naprawdę kawał dobre rozrywki, bo nic tak nie cieszy, jak rozwalanie całych hord nieprzyjaciela. A Days Gone ma właśnie to oferować.

Ogromne ilości przeciwników, którzy będą nas atakowali jednocześnie, może być wyzwaniem dla mocy obliczeniowej PlayStation 4, ale liczymy, że developer sobie z tym poradził. W końcu spadki w ilości wyświetlanych klatek na sekundę, nie są czymś przyjemnym. Szczególnie wtedy, kiedy mamy walczyć z kilkoma setkami głodnych zombie. Liczymy, że Days Gone przyniesie nam kilkanaście godzin przyjemnej rozwałki w otwartym świecie. No i mamy mieć do dyspozycji motocykl, a to zawsze jakiś plus.

Death Stranding

Sony zapowiada w swoim materiale różne tytuły, a wśród nich pojawiły się też takie, które stanowią jedną wielką niewiadomą. Taką produkcją jest oczywiście Death Stranding, czyli pierwsza produkcja Hideo Kojimy od czasu, kiedy pożegnał się z firmą Konami. To kolejny po Days Gone tytuł ekskluzywny, który trafić ma na PlayStation 4. Niestety, ale dalej nie wiadomo, czy nastąpi to w tym roku, czy może w kolejnym.

Pewne jest natomiast to, że Death Stranding będzie tytułem przełomowym dla branży gier. Na pewno taki będzie dla Hideo Kojimy, bo to przecież twórca nieśmiertelnego Metal Gear Solid. Wymagania są więc ogromne, a o fabule nie wiemy praktycznie nic. Będziemy mieli do czynienia z niezwykle niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi, przyśpieszonym starzeniem i niewidzialnymi istotami. Dużo niewiadomych, ale trzymamy za tytuł kciuki.

To oczywiście nie jedyne z tytułów, które Sony zapowiada na przyszłość, ale widać, że będziemy mieli w co grać.

Nowe konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: PlayStation Europe

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...