750x300ase

Niezawodność i wysoka jakość produktów Apple – wczorajsza aktualizacja iOS8 jest zaprzeczeniem idei firmy

Apple za czasów Jobs’a był wyznacznikiem jakości. Niestety, obecnie sytuacja zaczyna się zmieniać na gorsze. Najpierw klapa w postaci kiepskiego (delikatnie mówiąc) streaming’u z prezentacji nowych iPhone’ów, teraz „zepsuta” aktualizacja iOS8. Czy to początek czarnych chmur nad gigantem z Cupertino?

750x300ase

Wczorajszego wieczoru użytkownicy iPhone’ów oraz iPad’ów pracujących pod kontrolą najnowszej wersji systemu Apple, czyli iOS8 otrzymali monit o możliwości pobrania aktualizacji (iOS 8.01). To była świetna wiadomość, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę głosy niezadowolonych z ostatniego update’u użytkowników. Wiele osób skarżyło się na spadek wydajności oraz to, że urządzenia mają większy apetyt na prąd. iOS 8.01 miał być lekarstwem na wspomniane problem. Niestety – tylko pogorszył sytuację.

Za pośrednictwem Twittera userzy zaczęli informować o tym, że nowa aktualizacja powoduje problemy z działaniem modułu GSM (iPhone 6/6Plus) oraz czytnika linii papilarnych. Wiele osób do tej pory nie ma możliwości wykonywania połączeń głosowych, gdyż urządzenie nie widzi sieci.

Jedyną reakcją Apple na zaistniałą sytuację jest zablokowanie feralnej aktualizacji. Co z użytkownikami, pozbawionymi modułu GSM? Na tę chwilę Apple milczy, co jest nie do przyjęcia, nawet w przypadku firmy o słabszej pozycji. Gigant z Cupetino wykazuje się ogromną ignorancją.

Owszem, nie ma produktów idealnych, lecz Apple przyzwyczaiło nas to tego, że wszystko ma działać i to jak w zegarku. Ostatnie problemy „sadowników” są dla wyznawców (fani to za mało) Apple nie do przyjęcia i z pewnością odbije się to firmie czkawką.

Teraz pozostaje mieć tylko nadzieję, że koncern stanie na wysokości zadania i możliwie szybko naprawi swój błąd.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...