Pierwszoosobowe GTA 5 od Rockstar Games!

Widok z pierwszej osoby w Grand Theft Auto? Wśród fanów tytułu odezwą się zapewne głosy, w stylu: Nic nowego, To już było… Jednak powyższe rozszerzenia dostępne były w grze wyłącznie po zainstalowaniu fanowskich modyfikacji.

O innowacjach wprowadzanych do wersji na konsole nowej generacji oraz PC-ty pisaliśmy, już jakiś czas, temu. Jak się okazuje, nowości jest znacznie więcej. Jedna z najistotniejszych to wprowadzenie widoku z pierwszej osoby. Nikogo zapewne nie zaskoczyłaby ta informacja, gdyby nie jeden dość istotny szczegół. Otóż do tej pory tryb, ten udostępniała za pośrednictwem swoich modów wyłącznie społeczność graczy.

Oto ujawniona „przypadkowo” lista zmian:

  • Całkowicie nowy system widoku z pierwszej osoby dla pojazdów, który pokaże ich wnętrze, a nawet w pełni funkcjonalne: prędkościomierz, obrotomierz, podświetlane zegary itd.
  • Tryb pierwszoosobowy poruszając się o własnych nogach,
  • Multum nowych easter’eggów i losowe wydarzenia dla kampanii fabularnej,
  • Nowe zwierzęta zamieszkujące Los Santos,
  • Gracze przenoszący postacie z PS3 lub Xboksa 360 otrzymają darmowe bronie i garaż w GTA Online,
  • Przebudowany ekran wyboru postaci.

Całe zamieszanie wywołał poniższy wpis umieszczony w sekcji Q&A (pytania i odpowiedzi) na oficjalnej stronie Rockstar Games:

– „Grand Theft Auto 5 w pełni wykorzysta możliwości PlayStation 4, Xboksa One i komputerów osobistych, przynosząc ogromną liczbę usprawnień graficznych i technicznych, wynoszących ją na nowy, nieosiągalny wcześniej poziom szczegółowości. Zwiększony zasięg rysowania, lepsza jakość tekstur, większe natężenie ruchu i zwiększona rozdzielczość. Wszystko to współpracuje ze sobą dając nowe życie miastom, miasteczkom, pustyniom i oceanom z dzieła Rockstar North.”

Czyżby zapowiadała się mała rewolucja? Okaże się już 18 listopada kiedy, to GTA 5 trafi na PS4 oraz Xbox One. Trochę dłużej poczekają użytkownicy komputerów osobistych, ponieważ wersja przeznaczona na ich platformę pojawi się 27 stycznia 2015 roku.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...