FLuxiOS750x300

Night Shift w iOS 9.3 Beta to czysta kopia f.lux – nieładnie Apple

Tracę resztki szacunku do Apple. Ta firma nie wyznacza trendów, przestaje się już nawet opierać na konkurencyjnych rozwiązaniach, sadownicy zwyczajnie kradną pomysły innych – w dodatku robią to niezwykle perfidnie…

FLuxiOS750x300

Rzadko kiedy wylewam pomyje na firmę, która bądź co bądź miała ogromny wpływ na rozwój technologii oraz dzisiejszy kształt rynku. Tym razem nie odpuszczę – to co zrobiło Apple to szczyt bezczelności. Co prawda, użytkownicy docenią nowe rozwiązanie, jednak nie zmieni to faktu, że pojawia się ono w efekcie nieczystych zagrywek koncernu.

Moja frustracja została wywołana informacją o nadchodzącej funkcji iOS-u, która do złudzenia przypomina podobne, wręcz bliźniacze rozwiązanie. Chodzi o f.lux, czyli multiplatformową aplikację, której głównym zadaniem jest zmiana temperatury barwowej wyświetlanych obrazów. Kolory zmieniają się wraz z porą dnia, wieczorem redukując poziom emisji niebieskiego światła, co pozwala odpocząć oczom i zwyczajnie lepiej zasypiać.

Cóż, świetnie – Apple skopiowało rozwiązanie i co w tym strasznego, przecież to nie pierwszy raz. Problem w tym, iż twórcy f.lux już wcześniej wielokrotnie starali się umieścić w AppStore swój produkt, naturalnie bez skutku. Teraz wiemy, dlaczego im się to nie udało. Na początku mógł to być zwykły kaprys Apple (jakich sporo), następnie dostrzeżono w rozwiązaniu szansę na zarobek i tak finalnie trafi ono do iOS, jako fabrycznie zaimplementowana funkcja. Czy to nie świństwo? Powiedzcie sami.

Logo

Z mojego punktu widzenia firma postąpiła perfidnie i tak jak wspomniałem na początku, tracę do niej resztki szacunku.

Złość złością, ale użytkownicy iOS mają się z czego cieszyć, powiem więcej – zazdroszczę im, bo z chęcią zobaczyłbym podobne rozwiązanie preinstalowane w Androidzie. Jak na razie korzystam z niego (a raczej podobnej technologii) podczas czytania ebooków na Google Play Books, o czym pisałem tutaj. Myślę, że zaimplementowanie tego jako element OS-u to kwestia czasu, pytanie czy Google zachowa się przy tym porządku. Jak myślicie?

Źródło: Apple

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...