appleplotki

Apple dementuje plotki o tworzeniu aplikacji ułatwiającej przejście z iOS-a na Androida

Walka pomiędzy Apple i Google trwa i nie zapowiada się, żeby miała się kończyć. Wczoraj w sieci pojawiły się plotki na temat aplikacji, która w łatwy sposób pozwoli przesiąść się z iOS-a na Androida. Dzisiaj Tim Cook wypowiedział się w tej sprawie.

appleplotki

Wiele osób narzekało na utrudnioną migrację danych podczas zmiany smartfonu działającego pod kontrolą systemu Apple na platformę Google. Dlatego też firma z logiem nagryzionego jabłka miałaby pracować nad aplikacją ułatwiającą taką zmianę. Tim Cook jednak zdementował te plotki. Ponadto powiedział, że 30% zysków firmy generują osoby, które wybrały iOS-a, porzucając Androida. Stworzenie programu ułatwiającego odejście od Apple byłoby nie zgodne z logiką firmy. W sklepie AppStore wystrzega się aplikacji mających w nazwie Android. Nie wiem skąd wzięły się te plotki, ale widać teraz, że były wyssane z palca. Z drugiej strony, jeśli iPhone’y są takimi świetnymi urządzeniami, to nikt nie powinien ich zamieniać na inne smartfony, więc taka aplikacja byłaby zbędna. Google udostępnia program służący do migracji danych na iOS-a. Jak widać, nie boi się, że to wpłynie na ilość zwolenników Androida.

Szkoda, że Apple nie chce stworzyć takiej aplikacji. Nawet gdyby nie była zbyt popularna, zawsze ktoś by o niej pamiętał i zostawiłaby dobre wspomnienie po iOS-ie. Rozumiem konsekwencje i politykę firmy, tylko pamiętajmy, że jeszcze kilka lat temu nie byłoby mowy o Apple Pencilu… Może kiedyś Amerykanie zmienią podejście do klienta i pozwolą mu w łatwiejszy sposób przesiąść się na Androida, ale to chyba prędko nie nastąpi. 

źródło: phonearena

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...