You are here
Nintendo na szczycie – firma po raz kolejny zdobywa ranking sprzedaży Gry konsole 

Nintendo na szczycie – firma po raz kolejny zdobywa ranking sprzedaży

Mogłoby się wydawać, że największa, a przynajmniej najbardziej reklamowana ostatnio z gier, wedrze się na szczyt listy sprzedażowej. Tak się nie stało, bo okazało się, że Japończycy mieli inne plany i tym samym popsuli je Remedy. Tak, Nintendo na szczycie to fakt, a wygląda na to, że firma po raz kolejny zrobiła swoim fanom ogromną niespodziankę.

Nintendo na szczycie
Fot. Nintendo / PlatiniumGames / Astral Chain

Z jednej strony możemy mówić o prawdziwym sukcesie, bo w tym roku pozycje od Nintendo już sześciokrotnie wdzierały się na pierwszą pozycję najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, ale z drugiej strony nie wiadomo, czy to faktycznie taki duży powód do radości. Szczególnie wtedy, kiedy poznamy dane, które pozwoliły nowej produkcji od PlatiniumGames zająć upragnione pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży.

Nintendo na szczycie

Nie da się jednak zaprzeczyć, że pozycja Nintendo na szczycie zeszłotygodniowego zestawiania najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, to spory sukces dla firmy. Szczególnie teraz, kiedy Sony i Remedy Entertainment mocno promują swoje najnowsze dzieło, czyli Control. Wydawało się niemal pewne, że tytuł zajmie pierwszą lokatę, bo przecież to wersja multiplatformowa, ale skończyło się zaledwie na piątej pozycji. Czy można to rozpatrywać w kategorii porażki? Częściowo tak, jednak trzeba wziąć pod uwagę także to, że mówimy tutaj o danych tylko z Wielkiej Brytanii, a nie z całego świata.

Nintendo na szczycie znalazło się już po raz szósty, a tym razem za sprawą Astral Chain, czyli produkcji od PlatiniumGames. Jednym z twórców produkcji jest Takahisa Taura, czyli człowiek odpowiedzialny też za NIeR: Automata, co już samo w sobie jest pewnego rodzaju rekomendacją. Tak o tej grze akcji napisano na oficjalnej stronie Nintendo:

„Jako członkowie policyjnej jednostki specjalnej w multikulturowym futurystycznym mieście, gracze współpracują ze specjalną żywą bronią, Legionem, w synergicznym systemie walki i odkrywania.”

Sukces czy porażka?

Wspomniana lista pokazująca, które tytuły najlepiej sprzedawały się w ostatnim tygodniu, obejmuje tylko produkty na fizycznych nośnikach. Nintendo nie ma w zwyczaju publikowania informacji o tym, ile sztuk sprzedano w cyfrowej dystrybucji, bo wtedy całe zestawienie mogłoby wyglądać zupełnie inaczej. Jednak jak podaje GamesInformer, żeby Astral Chain zajęło pierwszą pozycję, wystarczyło sprzedać 1500 egzemplarzy tytułu. I w zestawieniu z takimi liczbami, pozycja Nintendo na szczycie, nie jest już tak spektakularna. Owszem, to dalej wielki sukces i tego zaprzeczyć się nie da, ale pokazuje też, że ostatni tydzień sierpnia nie był najlepszym momentem na premierę gier.

Drugie miejsce w zestawieniu należy do Wrecfest, które zaliczyło bardzo dobry debiut na konsole. Tytuł ukazał się właśnie na PlayStation 4 oraz Xbox One i wygląda na to, że gracze byli „głodni” prostej i efektownej rywalizacji pod postacią wyścigów. Trzecia pozycja to także nowość, ale już w zupełnie innym stylu, niż dwa wcześniejsze tytuły. The Dark Pictures Anthology: Man of Medan to produkcja nastawiona na historię, a nie samą akcję i jak na zupełnie nowe IP, to twórcom należą się ogromne brawa za tak imponujący wynik. Wspomniane Control wylądowało dopiero na czwartej pozycji, co pokazuje, że szeroko zakrojona akcja marketingowa nie przyniosła spodziewanego efektu. Czyżby nastąpiło „zmęczenie materiału”, a gracze mieli dość produkcji prowadzących ich „po sznurku”?

Co jeszcze się sprzedawało?

Lista sprzedażowa z Wielkiej Brytanii to także kilka niespodzianek. Spory spadek, bo z pierwszego na piąte miejsce, zaliczyło Mario Kart 8: Deluxe, czyli kolejna z pozycji na Nintendo Switch. Na liście znalazła się jeszcze jedna, bo Super Mario Maker 2 wylądowało na miejscu siódmym (ostatnio pozycja druga). Największą niespodzianką jest powrót po długiej nieobecności jednego z większych hitów na PlayStation 4, czyli Spider-Man’a. Stało się tak ze względu na specjalną edycję, która trafiła na sklepowe półki. A tak prezentuje się pełna lista najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii za ostatni tydzień.

  1. Astral Chain
  2. Wreckfest
  3. The Dark Pictures Anthology: Man of Medan
  4. Control
  5. Mario Kart 8: Deluxe
  6. Crach Team Racing: Nitro-Fueled
  7. Super Mario Maker 2
  8. Marvel’s Spider-Man
  9. Grand Theft Auto V
  10. Tom Clancy’s The Division 2

Nowe gry oraz konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GamesInformer / Nintendo / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment