Nintendo NX i dotykowy pad

Chociaż o najnowszej konsoli Nintendo znanej pod kryptonimem NX wiadomo niewiele, to pojawiły się przecieki dotyczące jej pada. NX ma być zupełnie inna od Wii U, czym zatem może oczarować nas sprzęt Japończyków, który ci trzymają w wielkiej tajemnicy?

Nintendo trzyma nas w niepewności tłumacząc, że nie chce, by konkurencja skradła innowacyjny pomysł wykorzystany przy produkcji nowej konsoli. To, co o niej wiadomo, to to, że ma zastąpić i Wii U i 3DS. Musi być zatem w pewien sposób i konsolą stacjonarną i handheldem jednocześnie.

Patrząc na projekt kontrolera do gier można odnieść wrażenie, że pomysł tak skrywany przez Nintendo dotyczy peryferii. Pad jest bowiem połączeniem tradycyjnego urządzenia z przenośną konsolą. Kontroler ma bowiem dotykowy przód, na którym pozostawiono miejsce na dwie gałki analogowe. Na górze urządzenia znajdują się dwa triggery, czyli przypomina on zwyczajny konsolowy pad.

Wykorzystanie dotykowego ekranu w urządzeniu od razu nasuwa na myśl pytanie, czy będzie ono mogło funkcjonować osobno, jako handheld, kiedy gracz zechce oddalić się od stacjonarnej konsoli. Dodatkowo na górze kontrolera umieszczono slot na kartę, co jeszcze mocniej utwierdza w tym przekonaniu.

Na finalny efekt przyjdzie nam poczekać, ale znając poczynania firmy z Kyoto, Nintendo znowu miło nas zaskoczy.  

 

Źródło: neogaf 

Źródło grafiki: j.w. 

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...