Facebook22750x300

Facebook powiadomi o komentarzu jeszcze przed jego publikacją – skądś to znamy

 

Włodarze niebieskiego serwisu społecznościowego pracują nad wprowadzeniem funkcji, znanej z messengera. Czy komentarze „w czasie rzeczywistym” spodobają się użytkownikom Facebooka?

Facebook22750x300

Redaktorzy portalu Thenextweb otrzymali oficjalne potwierdzenie prac nad wspomnianą funkcją. Głównym jej zadaniem będzie powiadomienie autora postu oraz ewentualnie oznaczonych osób o tym, iż ktoś dodaje właśnie komentarz. Cały „myk” polega na tym, iż owa notyfikacja pojawi się zanim twórca komentarza wciśnie klawisz enter.

Rozwiązanie znane z komunikatora Messenger i jemu podobnych doskonale sprawdza się w przypadku czatów. Najwyraźniej Zuckerberg uznał, iż opcja mogłaby trafić w jeszcze jedno miejsce – system komentarzy. Nie jestem do końca przekonany o tym, czy funkcja w obecnej formie pasowałaby do wspomnianej części serwisu. Zbyt wiele niewiadomych – czy będzie to powiadomienie dźwiękowe, a może zostaniemy przy wizualnej formie trzech kropek?

FAcebookssw

To oraz wiele innych pytań nie dają mi spokoju, i podejrzewam, że do czasu premiery opisywanej funkcji tak właśnie będzie. Cóż – takie uroki mojej pracy. Jestem przekonany, iż statystycznego Kowalskiego te pozornie drobne zmiany nie zainteresują, a przynajmniej nie przed wprowadzeniem ich do Facebooka.

Czy komentowanie „w czasie rzeczywistym” spodoba się użytkownikom? W mojej ocenie funkcja może przejść wśród userów bez echa. Patrząc na to, z jakim rozpędem działa Zuckerberg i w jakim tempie wprowadza coraz to nowsze opcje, śmiem twierdzić, iż tytułowa drobnostka może zostać uznana za mało istotną.

Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i poczekać na dostępność opisywanej funkcji. Wtedy też przyjrzymy się jej bliżej.

Źródło: TheNextweb.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...