nin 750x300

Nintendo NX – konsola kolejnej generacji?

Konferencja Nintendo okazała się dużym zaskoczeniem. Przyzwyczajeni do spokojnego i ułożonego trybu pracy Japończyków, takiego uderzenia mało kto się spodziewał.

 
nin 750x300
Satoru Iwata przemówił i zrobił to w doskonałym stylu. Oszczędnie i spokojnie przedstawił plany na najbliższe lata, dzięki którym Nintendo ma szansę powrócić na szczyt. Obecnie konsole i tytuły producenta nie są niestety pierwszym wyborem u większości graczy. Prym wiodą Playstation oraz Xbox One. Wprawdzie Nintendo dopiero co wpuściło na rynek amerykański i europejski swoją New 3DS, teraz zapowiedziało coś zupełnie nowego. Problem w tym, że nie wiem co.
Żadnych szczegółów, tylko nazwa – NX. Tak roboczo nazywa się nowy sprzęt, który będzie dedykowany grom. Nic więcej nie wiadomo. Pewne jest to, że nie będzie to żaden upgrade istniejących konsol, ale zupełnie nowy produkt. Wynika to nie tylko ze słów Iwaty, ale także z grafiki, która pojawiła się na konferencji prasowej. NX będzie więc osobnym sprzętem, a kto wie, może okazać się także nowym przedstawicielem kolejnej generacji. Żywotność konsol będzie coraz krótsza i nie warto wierzyć w to, że ich bytność na rynku nadal będzie tak długa, jak do tej pory. Jeżeli Nintendo wypuści coś ciekawego, gracze sami przyjdą.
 
nin 750x
A to, że sprzęt będzie ciekawy jest pewne. Ponoć wewnątrz ma znajdować się procesor od AMD, ale na więcej szczegółów przyjdzie nam jeszcze poczekać. Najpewniej do przyszłego roku. To nie jedyne wieści z obozu Nintendo. Pretekstem do zwołania konferencji nie było NX, ale podjęta z firmą DeNA współpraca. Ta ma zaowocować produkcjami, które zagoszczą na urządzeniach mobilnych.
To krok, którego po Nintendo nikt się nie spodziewał. Japończycy długo wzbraniali się przed tym ruchem. Gracze nie mają jednak co liczyć na takie tytuły jak chociażby „Mario Kart” czy „Donkey Kong”. DeNA nie zajmie się portami na urządzenia mobline, a będzie tworzyła nowe produkcje. Czy będą to tylko puzzle z postaciami wykreowanymi przez Nintendo, czy też zupełnie nowe tytuły, to pokaże czas.
Zniknie także Nintendo Games Club, a pojawi się nowy serwis dostępny na konsolach, urządzeniach mobilnych oraz … PC’tach. Nintendo podejmuje coraz odważniejsze decyzje, a my z całego serca im kibicujemy. Obrali naprawdę ciekawą drogę.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...