Nintendo ogłosiło pierwsze 12 figurek Amiibo

Big N podało do publicznej wiadomości listę bohaterów, którzy pojawią się na rynku jako interaktywne figurki Amiibo. Wśród znanych i lubianych postaci japońskiego koncernu wymienić należy: Mario, Pikachu, Donkey Konga czy Kirby’ego.

Dla niewtajemniczonych w temat spieszę z wyjaśnieniem, iż Amiibo, to nic innego jak interaktywne figurki, których zadaniem jest współpraca z ich wirtualnymi odpowiednikami w grach wideo. Jedyne co należy uczynić, to zbliżyć takową figurkę do padleta Wii U. Amiibo ma zapisywać w sobie dane z rozgrywki, dzięki czemu nasz przykładowy Mario czy Pikachu zostanie specjalne pod nas spersonalizowany.

Pierwszymi postaciami, które otrzymają swoje namacalne kształty będą:

– Mario,
– Peach,
– Yoshi,
– Donkey Kong,
– Link,
– Fox,
– Samus,
– Wii Fit Trainer,
– Villager,
– Pikachu,
– Kirby,
– Marth.

Natomiast pierwsza gra, która będzie korzystać z owej technologii to Super Smash Bros na Wii U, a w kolejce czekają już inne takie jak: Mario Kart 8, Captain Toad: Treasure Tracker, Mario Party 10 i Yoshi’s Wooly World.

Na użytkowników starszych generacji 3DS’a czeka miła niespodzianka. Japończycy poinformowali, że również i oni dostaną wsparcie dla Amiibo. Należy się, jednak uzbroić w cierpliwość, gdyż nie nastąpi to wcześniej niż w roku 2015. Właśnie wtedy na rynku pojawić się ma specjalnie przygotowane z tą myślą urządzenie peryferyjne.

One Comment

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...