Apple Pay – co zaoferuje system płatności giganta z Cupertino?

Na wtorkowej konferencji Apple zaprezentował swoje nowe urządzenia, choć nie ograniczył się wyłącznie do nich. Równie interesująco zapowiada się usługa płatności zbliżeniowych, czyli Apple Pay.

apple0132sd

Jeszcze rok temu amerykański koncern drwił z konkurencji korzystającej z chipów NFC. Dziś, kiedy firma dostrzegła możliwość wykorzystania Near Field Communication do własnych celów, stosunek firmy do wspomnianej technologii uległ poprawie. Efektem tego jest zastosowanie łączności bezprzewodowej w nowych iPhone’ach oraz smartwatch’u.

Bezpieczeństwo i prostota – tak możemy określić nową usługę Apple. Zasada jej działania jest identyczna, jak w przypadku powszechnie znanych kart płatniczych z chipem NFC z tą różnicą, że zamiast plastiku do terminalu przykładamy nasze urządzenie z logiem nadgryzionego jabłka. Co później?

Dzieje się magia, a mówiąc ściślej – dokonujemy płatności za wybrane produkty. Proste, ale czy bezpieczne? Oczywiście, że tak. Cały proces będzie zabezpieczony poprzez TouchID  oraz dynamicznie generowany kod z numerem transakcji. Dodatkowym plusem jest możliwość zdalnego zablokowania usługi za pomocą usługi Find my iPhone.

Użytkownicy Apple Pay mogą podpiąć pod system płatności wszystkie swoje karty kredytowe (za pomocą Passbook), o ile należą do: Visa, Master Card lub American Express. Należy jednak pamiętać, iż usługa podlega ograniczeniom regionalnym i działa wyłącznie na terenie USA. Przynajmniej na początku działania Apple Pay.

Pozostaje mieć nadzieję, że gigant z Cupertino nie każe czekać na Apple Pay reszcie świata zbyt długo i udostępni wspomniany system płatności również na starym kontynencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...