Nokia 8.1 Plus

Nokia 8.1 Plus z dziurą w wyświetlaczu

HMD Global, obecny właściciel marki o fińskim rodowodzie, na rynku mobilnym radzi sobie lepiej niż dobrze. Mimo że w ofercie Nokii nie znajdziemy jednego konkretnego sztandarowca, sensownie wycenione portfolio wpisuje się w aktualnie panujące trendy. Ba, niekiedy zwyczajnie je prześciga, czego dowodem jest, a w zasadzie będzie Nokia 8.1 Plus.

Nokia 8.1 Plus

W sieci pojawiły się nowe doniesienia o smartfonie Nokia 8.1 Plus, który zostanie zaprezentowany już podczas nadchodzących targów MWC w Barcelonie. Do końcówki lutego mamy jeszcze wiele tygodni, dlatego warto zapoznać się z aktualnie dostępnymi informacjami o urządzeniu. Tych jest niewiele, ale najważniejsze, czyli przewidywany design, nie kryje większych tajemnic.

Nokia 8.1 Plus na grafikach

Wygląd samej bryły modelu 8.1 Plus nie jest jakimś specjalnym zaskoczeniem. Przyjemne dla oka obłości minimalne ramki, lekko wystające klawisze oraz podwójny aparat i czytnik linii papilarnych umiejscowione na pleckach mogliśmy przewidzieć. Niemniej, niewielu spodziewało się tego, że Nokia zdecyduje się nie korzystać z notacha, którego zastąpi nie łezką, a kropką lub jak kto woli — dziurą w górnej części ekranu.

Zastosowane rozwiązanie, jeśli faktycznie dojdzie do skutku, spodoba się wielu przeciwnikom notcha. Mniej osobiście łezki, dziury i tym podobne sztuczki nie przypadły do gustu. Sądzę, że nowość będzie utrudniać oglądanie materiałów wideo w stopniu większym niż notch.

Co w środku?

Źródło wycieku nie zdradza nam zbyt wielu szczegółów dotyczących technicznej strony urządzenia. Skłamałbym jednak, pisząc, że w tej kwestii panuje kompletny brak wiedzy. Co to, to nie. Nokia 8.1 Plus otrzyma 6,22-calowy ekran Full HD, czytnik linii papilarnych, złącze USB-C oraz złącze audio Jack 3.5 mm. Wszystko to zostanie zamknięte w obudowie o wymiarach 156,9 x 76,2 x 7,9 mm.

Źródło: PhoneArena, 91 Mobiles

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...