Screenshot 2014-09-30-08-22-33

Nokia Here Maps – dla Androida w wersji beta dostępna dla wszystkich (nieoficjalnie)

Nie tak dawno temu fiński koncern ogłosił, że nie zamierza zamykać swojej autorskiej nawigacji Here Maps/Drive w ekosystemie Microsoftu. Efektem czego są prace nad wersjami pod konkurencyjne platformy tj. Android oraz iOS. Dzięki pewnemu jegomościowi chętni już dziś mogą przetestować wspomniany produkt…

Screenshot 2014-09-30-08-22-33Screenshot 2014-09-30-08-22-24

Po „rozstaniu” z Microsoftem, taki krok wydaje się sensowny. Użytkownicy zielonego robota oraz systemów od Apple z pewnością docenią nawigację od Nokii. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że działa ona bez połączenia z internetem.

Niestety, wygląda na to, że Here nie wyląduje w Google Play oraz AppStore ot, tak. Usługa będzie swojego rodzaju dodatkiem do autorskich nakładek producentów lub trafi do alternatywnych sklepów z aplikacjami tj. Samsung Apps. Oczywiście do czasu oficjalnej premiery Here dla Androida oraz iOS wiele może się zmienić.

Tymczasem, dzięki uprzejmości Luisa Gomes’a, który umieścił na Media Fire plik instalacyjny do wersji beta, użytkownicy mobilnej platformy od Google  już dziś mogą przetestować produkt na własnej skórze. Co ciekawe, większość funkcji zdaje się działać bezproblemowo. Mapy offline, język polski, czy transport publiczny – po kilku godzinach zabawy, nie zauważyłem błędów. Jedyne co przeszkadza w korzystaniu z Here to kiepska optymalizacja (Nexus 4), lecz pamiętajmy, że jest to wersja rozwojowa.

Jeśli chcecie sprawdzić jak Here radzi sobie na Androidzie udajcie się pod ten link.

Źródła: AndroidPolice via Elandroidelibre, Luis Gomes.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...