750x300Face

Szybki wzrost wartości Facebooka

Koncern zarządzany przez Marka Zuckerberga bije rekordy popularności, a zawdzięcza to szybkiemu wzrostowi wartości na giełdzie – nie chodzi o to, że osiągnął wyższą wartość niż inne technologiczne giganty, ale przede wszystkim o tempo, w jakim zyskuje na wartości.

Facebook na giełdzie zadebiutował ponad dwa lata temu. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, początki nie były proste – od tamtego czasu wartości akcji wielkiego portalu społecznościowego wzrosły z poziomu trzydziestu ośmiu miliardów dolarów do siedemdziesięciu ośmiu. Obecnie, Facebook może szczycić się kapitalizacją o wartości dwustu miliardów dolarów – firma Marka Zuckerberga osiągnęła taki wynik znacznie szybciej niż słynny Google.

Facebook odnosi ogromna sukcesy na giełdzie, pomimo wspomnianych wcześniej trudnych początków. Obecnie, notowania przedsiębiorstwa zarządzanego przez Marka Zuckerberga przekroczyły wartość powszechnie znanego Oracle, a nawet prześcignęły liderów innych branż, takich jak Toyota czy Coca-Cola.

Co jeszcze może poprawić Mark Zuckerberg? Pomimo licznych sukcesów, jak szybkość wzrostu wartości, Facebook nadal jest w tyle za Google – wyszukiwarkę wycenia się na czterysta miliardów, więc najpopularniejszemu serwisowi społecznościowemu sporo jeszcze brakuje.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...