Nokia miała w planach tablet dla maniaków fotografii

W sieci pojawiły się informacje, iż „Nokia” planowała wydać drugi tablet z platformą systemową „Windows” oraz aparatem „PureView”. Niestety urządzenie nie zostało wydane i z całą pewnością już nie trafi na rynek.

Tablet pracować miał na systemie „Windows RT” w wersji 8.1 – platformie, którą „Microsoft” pogrzebał na początku tego roku, kończąc tym samym produkcję ostatniego urządzenia z tym oprogramowaniem, a mianowicie „Surface’a 2”.

Czy użytkownicy mają powody do rozpaczy? Gadżet, nad którym pracowali Finowie, miał być sukcesorem „Lumii 2520” z 2013 roku. Otrzymał również nazwę kodową – „RX-115/RX-116”. Na pokładzie miał mieć 4-rdzeniowy procesor „Snapdragon 800” taktowany zegarem 2,15 GHz, grafikę „Adreno 330”, 2 GB pamieci RAM oraz posiadać 10.1-calowy wyświetlacz. Jeśli, przyjrzeć się specyfikacji technicznej, ta nie odbiega zbytnio od modelu „Lumia 2520”. Czyżby właśnie to było głównym powodem wycofania się firmy z rozpoczęcia jego produkcji?

Dość ciekawym faktem jest to, iż wspomniany tablet miał zostać wyposażony w aparat z optyką „Carl Zeiss” i wykorzystywać technologię „PureView”. Znamy ją między innymi z „Lumii 1020”, a umieszczony w urządzeniu sensor był prawdopodobnie tym samym, który powinniśmy kojarzyć z modelu „Lumia 830”. Nie trudno zatem zgadnąć, iż Finowie „RX-11x” dedykowali entuzjastom fotografii.

Powyższe rewelacje przedstawił portal „Bestmobileblog”, który to opublikował dwa zdjęcia tabletu „Nokii”. Ostatecznie ten nie trafił jednak na półki sklepowe. Chwilę później fiński koncern odsprzedał swój dział mobilny gigantowi z Redmond i tym sposobem jedynym tabletem w ich ofercie pozostała wspomniana w tekście „Lumia”.

Tablety – sprzęt idealnie nadający się na prezenty z okazji Komunii Świętej – do kupienia w naszym e-sklepie.

Źródło: Bestmobileblog.com

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...