Nokia Wraca! Mamy oficjalne potwierdzenie

To nie żart – Finowie wracają na rynek smartfonów i co ciekawe, ku uciesze Google, stawiają na zielonego robota.

2016 Nokia 750x300

Kochamy powroty, szczególnie te nasuwające nam wspomnienia. Któż z nas nie cenił swojego czasu smartfonów marki Nokia? Były one synonimem idealnego urządzenia przenośnego służącego do, a jakże – wykonywania połączeń głosowych. Właściwie fińska myśl techniczna pozwalała na znacznie więcej…

Nokia – wytrzymałość, możliwości, popularność

Zostawmy na boku kwestię rozmów głosowych, gdyż w tym temacie Nokia radziła sobie świetnie. Nie mówię tutaj wyłącznie o pierwszych słuchawkach firmy, późniejsze konstrukcje również nie zawodziły. Istotniejsze jest to, że wspomniane urządzenia pozwalały na coś więcej. Mm tu na myśli obliczenia, SMS-y, alarmy, obsługę terminarza oraz proste gry, w tym mityczny SNAKE, w którego mogliśmy grać godzinami. Kiedy pomyślę o tym, że po kilkudziesięciu minutach rozgrywki bateria wskazywała jedynie jednoprocentowy spadek… to były czasy.

Wracając do tematu – Nokie nie były co prawda smartfonami (na początku), ale pozwalały cieszyć się przenośnym „centrum naszego wszechświata”. Co było dalej? Znacie historię – Symbian OS, Windows Phone oraz krótka nieudana próba wejścia w nietypową modyfikację Androida. Efekty? Firma zniknęła (nie do końca) z rynku Mobile. Nie oznaczało to jej końca, szczególnie w świetle ostatnich doniesień sugerujących, iż fińska marka powstanie z popiołów…

Nokia wraca, a poprowadzi ją Android

To nie mrzonki, to fakty. Okazuje się, ze Nokia uruchomiła nową stronę internetową dedykowaną urządzeniom mobilnym – smartfonom oraz futurephone’om. Witryna jest jednocześnie oficjalnym przekazem firmy mówiącym „WRACAMY”.

Pamiętajcie jednak, iż nie będzie to Nokia, jaką znaliście. Za produkcję urządzeń odpowiadać będzie firma HMD Global. Finowie zajmą się jedynie kwestią oprogramowania, którym będzie Android.

Czy nowe Nokie pojawią się w Polsce? Jest to więcej niż pewne, ale z konkretami musimy wstrzymać się do 2017 roku.

Źródło: Nokia, Twitter

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...