You are here
Czekasz na kolejne Moto 360? Możesz przestać News 

Czekasz na kolejne Moto 360? Możesz przestać

Inteligentne zegarki miałby hitem. Miały, gdyż zainteresowanie rynkiem wearables maleje z miesiąca na miesiąc. Doszło do tego, że producenci smartwatchy rezygnują z prac nad kolejnymi wersjami urządzeń…

Moto 360 750x300

„Noszone” inteligentne urządzenia bez wątpienia należą do ciekawszych zdobyczy techniki. Ich użyteczność w wielu przypadkach stoi na wysokim poziomie. Problem w tym, iż rzeczone „przypadki” zdarzają się nader rzadko. Po początkowym boom przyszedł czas na chłodną kalkulacje i decyzję producentów dotyczącą dalszego rozwoju wspomnianych urządzeń, w efekcie czego niektóre firmy zdecydowały się nawet na rezygnacje z rozwoju wearables.

Lenovo mówi pas

Tak przynajmniej twierdzi Shakil Barkat, jegomość któremu zawdzięczamy rozwój marki Moto. Jako uzasadnienie podaje, iż popyt na inteligentne urządzenia wearables zwyczajnie maleje, przez co inwestowanie w kolejne generacje tego typu sprzętu mogłoby okazać się dla firmy nieopłacalne.

Sytuacja robi się naprawdę nieciekawa i uratować może to jedynie Google. Jak prezentują własną linię inteligentnych czasomierzy. Pixel Smartwatch? Brzmi naprawdę atrakcyjnie i przyznam, że takowe urządzenie mogłoby namieszać.

Czy tak się stanie? Odpowiedź pojawi się z czasem, ale patrząc na ruch Lenovo zaczynam mieć obawy co do przyszłości smartwatchy.

Źródło: The Verge

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment