nokiawraca

Nokia wraca, już na 100%

Na chwilę obecną Nokia nie produkuje telefonów komórkowych, a tak naprawdę prawie nic nie produkuje. Jedynym nowym produktem z logiem „Nokia” jest tablet N1. Jest bardzo dobrym urządzeniem, jednak ciężko utrzymać markę tylko z jednym produktem. Pojawiły się pewne informacje, że fińska firma ma zamiar się odrodzić.

nokiawraca

Nokia swego czasu produkowała najlepsze telefony na rynku, każdy wiedział co to Nokia i z czym ta marka się wiąże. Niestety instalowanie Windows Phone na swoich smartfonach nie przyniosło oczekiwanych efektów. Android wybił się za bardzo i zbyt wielu developerów zaczęło udostępniać na niego aplikacje, a szkoda, ponieważ WP jest o wiele stabilniejszym systemem.

Jakiś czas temu w sieci pojawiła się informacja, że Nokia z powrotem zamierza produkować smartfony. Kilka dni później została oficjalnie zdementowana. Jednak teraz wypowiedź CEO Nokii można uznać za wiarygodną – fińskie telefony powrócą. W Manager Magazine możemy przeczytać wypowiedź Rajeev Suri, który mówi na temat przyszłości Nokii. Firma już szuka partnerów, którzy pomogą stworzyć nowe smartfony. Tak powstał tabletu N1. Firma Foxconn wyprodukowała go na licencji Nokii. Fiński producent dalej zamierza się trzymać tego schematu. Pierwsze urządzenia z logiem „Nokia” moją się pojawić już w przyszłym roku, kiedy umowa z Microsoftem wygaśnie. Obecnie, na mocy owej umowy, Nokia nie może sama produkować nowych urządzeń.

Mam nadzieję, że mimo iż Nokia będzie tylko użyczała licencji, to wciąż będziemy mogli liczyć na odpowiednią jakość i trwałość produktów, bo z tym właśnie kojarzy mi się „Nokia”. Jednocześnie bardzo się cieszę, że firma nie upadła do końca i może kiedyś wróci do swojej świetności…

źródło: phonearena

____________________

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą  telefonów Nokii pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...