Garść informacji o nowych Nexusach od LG i Huawei

Plotki dotyczące rewelacji, iż „Google” planuje do końca 2015 roku wydać nie jeden, a dwa nowe smartfony zdają się potwierdzać. Koreańskie media informują, że premiera urządzenia od „LG” ma nastąpić już w październiku. W przypadku modelu od „Huawei” anonimowy pracownik producenta związany z projektem „Nexus” zdradził serwisowi „International Business Times”, że ten zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku. Konkretnej daty jednak nie poznaliśmy.

Telefon przygotowywany przez giganta z Mountain View (nazwa kodowa Bullhead) wspólnie z koncernem „LG” ma posiadać 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QuadHD, napędzany będzie 6-rdzeniowym procesorem „Qualcomm Snapdragon 808”, a wspomagać go ma układ graficzny „Adreno 418”. Producent wyposażyć ma go również w minimum 3 GB pamięci operacyjnej RAM, aparat fotograficzny z technologią 3D (najprawdopodobniej chodzi tutaj o umieszczenie obok siebie dwóch obiektywów, które pozwolą wykonywać zdjęcia, a następnie za pomocą aplikacji będą tworzone z nich trójwymiarowe fotografie), akumulator o pojemności 2700mAh, a całość pracować ma w oparciu o najnowszą platformę systemową „Google” – „Android M”.

Urządzenie ma trafić na rynek w okolicach października i to w zasadzie wszystko, co wiemy na obecną chwilę.

                                                                                                                 Google Nexus 6

Sprzęt od „Huawei” ma być z kolei nieco większy. Doniesienia mówiły o urządzeniu mającym 5,7 cala i napędzanym przez „Snapdragona 810”. Więcej szczegółów na temat specyfikacji technicznej znajdziecie pod tym adresem.

Czemu gigant z Mountain View wybrał na partnera biznesowego firmę z Chin? „Google” planuje odblokowanie swoich usług na tamtejszym rynku (na mocy późniejszych negocjacji), by uzyskać pozwolenie na sprzedaż urządzeń  z linii „Nexus” w Chinach. Z kolei partnerstwo „Huawei” z Amerykanami pomoże zwiększyć rozpoznawalność marki w innych rejonach świata oraz podniesie jej wartość. Jak widzimy obydwie ze stron coś z umowy wyniosą.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na rozwój wypadków i debiut rynkowy owoców współpracy „Google” z „LG” oraz „Huawei”.

___________________________________________________

Szeroki wybór smartfonów znajdziecie w naszym e-sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...