Nokia wyznacza nowy kierunek jakości w tradycyjnych telefonach komórkowych

Wczoraj Nokia oficjalnie zaprezentowała model 515, do którego produkcji zastosowano materiały wysokiej jakości. Co ciekawe jest to „zwykły” telefon, do którego dodano kilka funkcji znanych ze smartfonów. Co zaoferuje nam nowa słuchawka Fińskiego producenta?

NOKIA515Smar750x300

Wbrew pozorom całkiem sporo. Obudowa urządzenia została wykonana z aluminium, oraz szkła. Ale nie byle jakiego, mamy tutaj do czynienia z tworem firmy Corning, czyli Gorilla Glass w drugiej odsłonie. Materiały zastosowane przy produkcji to nie jedyne plusy modelu. 515 jest po prostu piękna… i nie sposób nie porównywać jej do produktów Apple.

Nokia-515-camera-jpg

Telefon możemy obsługiwać poprzez standardowy układ klasycznych przycisków. Na próżno szukać tutaj panelu dotykowego, co dla szarego Kowalskiego może okazać się zaletą, gdyż ten często nie ma ochoty zmieniać swoich nawyków.

Wymiary (114 x 48 x 11) są zbliżone do wcześniejszego hitu sprzedażowego Nokii, czyli biznesowego modelu E52 i powinny zapewnić wygodę podczas użytkowania.

Nokia potrafi obsługiwać jednocześnie dwie karty MicroSim pracujące w standardzie HSDPA. Dodano również funkcje społecznościowe jak i coraz popularniejsze HD Voice. Producent w ostatnim czasie bardzo dużą wagę przykłada do aspektów fotograficznych swoich urządzeń. Nie inaczej jest w przypadku 515. Zastosowany tutaj 5 Mpx aparat z doświetleniem LED, otrzymał spore wsparcie programowe. Dzięki czemu możemy wykonywać zdjęcia panoramiczne, sekwencyjne (do 5 zdjęć) oraz autoportret. Udostępnianie zdjęć znajomym również nie stanowi problemu dla nowej Noki.

Nokia-515-Internet-sharing-jpg

Model 515 zapowiada się świetnie, a jedynym jego minusem pozostaje brak obsługi łączności Wi-Fi. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego firma zdecydowała się na taką oszczędność. Może to przynieść więcej szkody, niż pożytku.

Nokia 515 na początku pojawi się na rynkach Rosji, Niemiec, Szwajcarii i … Polski. Cena ma oscylować w granicach 130 Euro, co jest rozsądną kwotą.

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...