nokia750x300

Nokia X z pełną obsługą usług Google!

Na prezentacji smartfona Finów, dowiedzieliśmy się, że ten będzie pracować pod kontrolą zmodyfikowanego Androida, pozbawionego Google Play. Co prawda oprócz wbudowanego sklepu Nokii, użytkownicy mogą ręcznie instalować pliki APK, lecz nie jest to tak wygodne jak Google Play. Pewien „magik” z XDA Developers postanowił złamać zabezpieczania Nokii X i uwolnić oprogramowanie od zbędnych ograniczeń…

nokia750x300

Kashamalaga – użytkownik forum XDA, za cel obrał sobie przystosowanie Androida w Nokii X do pełnej obsługi sklepu Google Play, jak i pozostałych usług giganta z Mountain  View. Wygląda na to, że zrealizował swój plan bez problemu, a dodatkowo stało się to w naprawdę krótkim czasie.

Android preinstalowany na wspomnianym urządzeniu fińskiego producenta, bardziej przypomina Windows Phone od Microsoftu. Jeśli dodamy do tego fakt pozbawienia go dostępu do Google Play, jednej z największych zalet zielonego robota, smartfon traci na atrakcyjności. Na szczęście jak to w przypadku każdego projektu „open source”, każdy chętny posiadający minimum wiedzy może w prosty sposób zmodyfikować pod siebie oprogramowanie. Tak właśnie stało się w przypadku Nokii X.

http://www.youtube.com/watch?v=NRjbR8RmWPs

Na powyższym filmiku umieszczonym na serwisie Youtube możemy zaobserwować działanie „złamanego” softu Androidowej Nokii.

Źródło: The Verge, Youtube

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...