Samsung Chromebook 2 – oficjalnie zapowiedziany

Przenośne komputery osobiste wyposażone w Chrome OS mają się coraz lepiej. Pomimo pewnych ograniczeń nałożonych przez Google na „przeglądarkowy” system operacyjny, sprzedaż Chromebooków rośnie, a producenci zapowiadają kolejne urządzenia. Nawet gigant taki jak Samsung nie pozostaje obojętny na rozwój tej klasy urządzeń i niedługo wprowadzi do oferty Chromebook 2.

chromsamsung750x300

Tytułowy sprzęt będzie dostępny w dwóch wersjach. Obydwie napędzane 8-rdzeniową jednostką Samsung Exynos Octa (cztery rdzenie Cortex A7 i cztery Corte A15),  wspieraną 4 GB DDR3L RAM. Dane zapiszemy na 16 GB pamięci iNAND MMC, zaś komunikacja z innymi urządzeniami będzie możliwa dzięki zastosowanym modułom łączności: HDMI, USB 3.0, USB 2.0 oraz WiFi.

Producent zdecydował, że na rynku pojawią się dwie wersje i tak pierwsza zostanie wyposażona w 11.6-calowy ekran, zaś druga posiadać będzie wyświetlacz o przekątnej 13.3-cala. To jednak nie jedyne różnice. Taktowanie procesora w mniejszym urządzeniu to 1.9GHz, w większym aż 2.1GHz. Nie bez znaczenia jest też waga i tak odpowiednio mamy tutaj do czynienia z  1,1kg oraz 1,4 kg.

Obydwa komputery w oficjalnej sieci sprzedaży pojawią się już w kwietniu, a sugerowane ceny detaliczne wynoszą: 320 dolarów za 11.6 –calowa wersję i 400 dolarów za większego brata.

Źródła: Twitter, Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

558 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...