Nominacje do The Game Developers Choice Awards

16 marca w San Francisco po raz szesnasty wręczone zostaną nagrody Annual Game Developers Choice Awards.  W ramach konferencji twórców gier (Game Developers Conference) wybierane są tytuły wyróżniające się artyzmem, kreatywnością ich autorów i wykorzystaniem dostępnej technologii.

Tegoroczne nominacje nie powinny dziwić, bowiem wybrane produkcje były wielokrotnie wymieniane przy okazji wydarzeń związanych z branżą grową. Wśród tytułów znalazły się Metal Gear Solid V: The Phantom Pain i Wiedźmin 3: Dziki Gon, które nominowano aż w czterech kategoriach, w tym jako grę roku.

Innymi tytułami, które dostały więcej niż jedną nominację są m.in. Bloodborne, Fallout 4 i Splatoon. Nie zabrakło również produkcji Indie – Her Story i Undertale, mogących zgarnąć nagrodę aż w trzech kategoriach.

Warto wspomnieć o samych kategoriach. Dzielą się one na specjalne, gdzie nagrodę zdobyć można w trzech z nich: Lifetime Achievement (nagroda dla twórcy, którego dorobek wniósł znaczące zmiany do branży gier wideo), Pioneer Award i Ambassador Award. Wśród regularnych kategorii znalazły się: Game of The Year, Innovation Award, Best Debut, Best Audio, Best Design, Best Technology, Best Visual Art, Best Narrative i Best Handheld/Mobile Game. 

Więcej informacji o 16th Annual Game Developers Choice Awards znajduje się tutaj. Warto również zajrzeć na stronę konferencji, gdzie publikowane są informacje dotyczące wydarzenia. 

Źródło: gamechoiceawards 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...