canon 750x300 1

Wysyp nowości od Canona

Nowy rok dopiero co się zaczął, a Canon już zasypuje swoich klientów nowościami. W ofercie producenta znajdziemy oczywiście kompakty i lustrzanki, ale także kilka produktów, które przydadzą się nie tylko wielbicielom fotografii.

 
canon 750x300 1
 
Pierwsze na co warto zwrócić uwagę, to dwa nowe aparaty z serii PowerShot. Pierwszym z nich jest SX540 HS, który został wyposażony w matrycę CMOS (20,3 megapiksela) z procesorem DIGIC 6. Dzięki niej, robienie zdjęć w warunkach gorszego oświetlania, nie powinno sprawiać zbytnich kłopotów. Jednak największym plusem modelu SX540 HS są jego możliwości powiększania. PowerShot oferuje bowiem aż 50-krotny zoom, a technologia Zoom Plus pozwala na podwojenie zakresu zbliżania bez utraty na jakości. Dodatkowo użytkownik ma możliwość kręcić filmy w jakości FullHD, a sam aparat posiada 5-osiową dynamiczną stabilizację.
Kolejnym z PowerShot’ów jest SX420 IS wyposażony w 20 megapikselową matrycę oraz procesor DIGIC 4+. Podobnie jak wyżej wspomniany model, charakteryzuje się dobrym zoomem (42-krotny), a dodatkowo inteligentną stabilizacją obrazu (Intelligent IS). Szerokokątny obiektyw oraz dopasowane do niego filtry kreatywne (m.in. rybie oko) zapewnią fanom fotografii zajęcie na długie godziny. Zdjęcia będzie można przeglądać na panelu LCD, który jest zaskakująco duży, bo ma przekątną aż 3 cale. Oba PowerShoty mają w sobie m.in. moduł WiFi czy funkcję dynamicznego NFC. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by wyniki swoich prac od razu przesyłać na urządzenia mobilne.
 
canon 750x300 2
 
To jednak nie wszystko, co Canon przygotował na początek roku. W ofercie znalazło się także miejsce dla kamer, które przeznaczone są głównie dla początkujących filmowców, choć i profesjonaliści powinni być z nich zadowoleni. Mowa o sprzętach z konsumenckiej serii LEGRIA HF G i LEGRIA HF R. Wśród nich szczególnie warto zwrócić uwagę na  model HF G40 wyposażony w matrycę 1/2,84 HD CMOS Pro oraz procesor DIGIC DV4. Obiektyw w kamerze ma szeroką ogniskową (26,8-576 mm), a do tego HF G40 posiada 20-krotny zoom. Bez problemu uzyskamy efekt „bokeh”, czyli małą głębie ostrości oraz rozmyte tło. Plik wyjściowy zapiszemy w formacie AVCHD 1080p.
Modele LEGRIA HF R706, HF R76 i HF R78 są już przeznaczone stricte pod użytkownika nie zaznajomionego zbytnio z filmowaniem. Idealne dla początkujących twórców, którzy oprócz prostoty obsługi, potrzebują także wysokiej jakości. Kamery oferują nagrywanie w formacie FullHD. Stabilizacja obrazu poprawi jakość materiałów kręconych „z ręki”, a funkcja pomocy w kadrowaniu (Automatic Zoom Framing Assist) pomoże w „odnalezieniu” filmowanego obiektu w naszym kadrze. Kamery mają także całkiem sporo wbudowanych filtrów, które upiększą np. rodzinne nagrania z ważnych uroczystości (chociażby „sepia”). Urządzeniami można sterować z poziomu smartfona.
 
canon 750x300 3
 
W sprzedaży pojawią się także nowe kompakty z rodziny ISUX (285 HS, 180 i IXUS 175) oraz wyjątkowo interesujący sprzęt. Chodzi o SELPHY CP1200, czyli mobilną drukarkę fotograficzną. Urządzenie ma wbudowany moduł WiFi, może więc bez problemu łączyć się nie tylko z aparatami ISUX, ale także z np. smartfonami czy tabletami. Wydruk pojedynczego zdjęcia trwa mniej niż minutę, a wykorzystana technologia druku termosublimacyjnego pozwala na otrzymywanie innych wykończeń zdjęcia bez konieczności zmiany papieru. Co ciekawe, SELPHY CP1200 może działać także na baterii i tym samym ubarwić np. piknik czy rodzinny wyjazd na wakacje.
Źródło: Canon
Fot: jw.
_______________________
Produkty Canona znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...