NortonMobile750x300

Norton Mobile Security – poczuj się bezpiecznie

Kilka dni temu pisaliśmy wam o bezpieczeństwie urządzeń mobilnych. Dziś, chcemy przybliżyć działanie najpopularniejszego antywirusa, który pomoże chronić cenne dla nas dane.

NortonMobile750x300

Nie wiedzieć czemu, spora grupa osób nie przejmuje się specjalnie zabezpieczeniem swojego smartfona przed wirusami jak i niepowołanym dostępem. To duży błąd, zwłaszcza jeśli nie chcemy aby ktoś wykorzystał dane znajdujące się w urządzeniu przeciwko nam. Przecież, wystarczy odpowiednia aplikacja jak np. Norton Mobile Security.

Dla kogo?

Chcąc skorzystać z rozwiązania Symantec Corporation powinniśmy posiadać urządzenie pracujące pod kontrolą Androida w wersji od 2.2 w górę lub iOS w wersji od 4.3 wzwyż. Kolejne wymaganie to 10 MB wolnej pamięci. Nie trudno spełnić wymogi, prawda?

Funkcjonalność

Te można opisywać godzinami, ale my skupimy się na najistotniejszych elementach produktu.

– Zdalne lokalizowanie urządzenie przy pomocy strony www. Dodatkowo możliwe jest także założenie zdalnej blokady, kasowanie danych, a nawet wymuszenie sygnału dźwiękowego, co może okazać się niezwykle przydatne w przypadku zagubienia urządzenia.

– Blokowanie niechcianych połączeń, wiadomości sms oraz innego spamu

– Ochrona przez zagrożeniami płynącymi z sieci (w czasie rzeczywistym)

– Skanowanie pamięci urządzenia oraz karty SD pod kątem szkodliwego oprogramowania

– Bezpłatne wsparcie techniczne

– Ukradkowe zdjęcie – dość ciekawa opcja pozwalająca w przypadku kradzieży na zdalne wykonanie zdjęcia osoby korzystającej z urządzenia, a co za tym idzie identyfikację delikwenta, który przywłaszczył sobie nasze urządzenie.

Jak widzicie, oprogramowanie potrafi naprawdę wiele, a jego przydatność jest bezdyskusyjna. Co ciekawe program nie należy do drogich, możecie nabyć jego „pudełkową” wersję za pośrednictwem naszego sklepu internetowego

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...