AndroZielo750x300

uLinkBot – głośnik dla wielbicieli Androida

Producenci przeróżnych akcesoriów GSM oraz komputerowych starają się zarobić na popularności systemu operacyjnego od Googla. Nie ma w tym absolutnie nic złego, szczególnie jeśli w związku z tym na rynku pojawi się więcej tego typu gadżetów. Czym jest uLinkBot i czy warto wydać na niego pieniądze?

AndroZielo750x300

Zacznijmy od wyjaśnienia z czym właściwie mamy do czynienia. Urządzenie to nic innego jak zewnętrzny głośnik w kształcie jednej z najpopularniejszych postaci internetu – zielonego robota Android. Wbrew pozorom nie jest to kolejna zwykła zabawka, ale całkiem przydatne urządzenie wydające z siebie przyjemne dźwięki na akceptowalnym poziomie.

IMAG0096

uLinkBot możemy podłączyć do dowolnego urządzenia z wyjściem jack 3.5 mm, jak laptop, odtwarzacz mp3, a nawet smartfon. Oczywiście, to nie jedyna metoda połączenia z zewnętrzny, sprzętem. Jeśli irytują nas zbędne kable, wystarczy sparować naszego „zielonego przyjaciela” z telefonem i przekazywać muzykę za pomocą Bluetooth. Jest to wygodne rozwiązanie, szczególnie, że uLinkBot posiada wbudowaną baterię o pojemności 600mAh. Producent podaje, że pojemność akumulatora powinna starczyć na 6h odtwarzania w trybie Bluetooth lub 9h przy AUX. W naszych testach otrzymaliśmy wynik nieznacznie mniejszy, więc należą się brawa.

IMAG0093

Pytanie, jakie miejsce będzie najodpowiedniejsze dla opisywanego urządzenia. Naturalnym wyborem okazuje się biurko, przy którym pracujemy, ale pójdźmy o krok dalej. Dlaczego nie wykorzystać całego potencjału produktu i nie odtwarzać muzyki na pikniku lub podczas kąpieli. Jak widzicie, możliwości są nieograniczone, a wbudowany akumulator powinien wytrzymać wspomniany piknik z drugą połówką. Chyba, że zamierzacie spędzić pod gwiazdami całą noc… wtedy radzimy poszukać dodatkowego źródła zasilania.

IMAG0091

Sterowanie urządzeniem jest banalnie proste. Regulacja głośności odbywa się poprzez „przekręcanie” głowy robota w lewo lub w prawo, zaś chcąc włączyć lub wyłączyć muzykę wystarczy nacisnąć go od góry.

uLinkBot jest wykonany z przyjemnego w dotyku, lekkiego materiału sztucznego. W zestawie znajdziemy specjalny kabel microUSB, pozwalający na komunikowanie się z innymi urządzeniami jak i ładowanie sprzętu.

AndroZielo333x166

Jeśli szukacie prezentu na Mikołajki, rozważcie zakup opisywanego głośnika. Znajdziecie go w naszym sklepie internetowym

 

Dodaj komentarz

239 More posts in testy category
Recommended for you
Sennheiser HD 100
Sennheiser HD 100 — recenzja podstawowych słuchawek zaufanej marki

Tytułowy producent znany jest z kosztownych słuchawek wysokiej jakości, ale myli się ten, kto uważa, że...