nova-launcher

Nova Launcher Beta – najnowszy update wymiata

Myślicie, że przesadzam? Wystarczy zapoznać się z listą nowości, jakie zostały wprowadzone do jednego z najpopularniejszych launcherów dla systemu Android – Nova. Co prawda, na razie jedynie w wersji beta, ale wydanie stabilne powinno pojawić się na dniach.

nova-launcher

Launcher, lub jak kto woli ekran główny, to aplikacja będąca swoistym centrum zarządzania telefonem. Z jego poziomu możemy uruchamiać programy, usługi, korzystać z widgetów, a także przeglądać zainstalowane elementy. Jest to właściwie pierwsze miejsce po LockScreenie, które odwiedza użytkownik po wyjęciu smartfonu lub tabletu z kieszeni. Program startowy jest więc najważniejszą częścią oprogramowania i warto zastanowić się chwilę przy jego wyborze. Oczywiście pod warunkiem, że nie odpowiada nam ten preinstalowany na urządzeniu.

app drawer search

W sklepie znajdziemy co najmniej kilkaset tego typu programów. Większość z nich prezentuje niestety niski poziom, choć nie wszystkie. Jednym z ciekawszych jest tytułowy Nova Launcher, który cechuje się niebywałymi możliwościami customizacyjnymi oraz świetną optymalizacją. Aplikacja jest co prawda płatna (13 zł), lecz znajdziemy również wersję darmową. Ta druga została pozbawiona kilku funkcji, z których najbardziej brakuje mi możliwości zmiany rozmiaru ikon.

icon layout controls

Przejdźmy do sedna. Otóż twórcy aplikacji udostępnili wczoraj w kanale beta najnowszą wersję swojego launchera. Wnosi ona szereg nowości takich jak:

  • Pełna zgodność interfejsu z Material Design
  • Nowe Animacje
  • Wyszukiwarka w AppDrawerze
  • Nowe ustawienia ikon
  • Maksymalny rozmiar ikon powiększony do 150%
  • Brak limitów liczby ekranów głównych
  • Nowe gesty

To oczywiście nie wszystkie zmiany, jakie zagościły w wersji rozwojowej Nova Laucher, jednak te wymienione są najistotniejsze z punktu widzenia przeciętnego usera. Niestety, zrezygnowano również ze wsparcia systemu Android w wersji 4.0 oraz młodszych. Wątpię, aby miało się to zmienić wraz z premierą stabilnej wersji programu, który powinien pojawić się w Google Play w przeciągu maksymalnie kilku tygodni.

new screen add

Zainteresowani przetestowaniem nowości? Jeśli tak, musicie udać się pod ten adres i dołączyć do  społeczności Nova Laucher na Google Plus, po czym konieczne będzie jeszcze dopisanie się do programu beta.

 Źródła: plus.google, androidcentral

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...