Nowa aplikacja dla biegaczy

Jedno z największych przedsiębiorstw na świecie, Samsung Electronics, we współpracy z Nike Inc., postanowiło wyjść naprzeciw wymaganiom miłośników sportu. Stworzono w tym celu specjalną aplikację Nike+ Running. Wykorzystuje ona moduł 3G i Bluetooth, zawarte w Samsungu Gear S.

Wiceprezes ds. strategii produktowej w dziale urządzeń mobilnych w Samsung Electronics, Chan Woo Park, bardzo entuzjastycznie wypowiadał się na temat pojawienia się Nike+ Running w propozycji Samsung Gear S. Tłumaczy on, że Samsung Gear S został odpowiednio dostosowany do wymagań użytkownika preferującego aktywny tryb życia. Został on wyposażony w ogromną liczbę czujników, ochronę przed czynnikami zewnętrznymi oraz GPS. Aplikacja Nike+ Running to świetne dopełnienie urządzenia, gdyż wprowadzi wielbicieli biegania w całkowicie nową technologiczną rzeczywistość: będą oni na bieżąco monitorować swoje osiągnięcia na wybranych trasach, stawiać sobie nowe wyzwania, śledzić wybrane trasy oraz dzielić się informacjami ze znajomymi.

http://www.youtube.com/watch?v=KrypaWVY4S0

Smartwatch Samsung Gear S pozwala na pozostawienie w zaciszu domowym wszystkich innych mobilnych urządzeń – można na bieżąco rejestrować trasy i swoje postępy. Zachowuje się także podstawowe funkcje zegarków dla biegaczy, jak mierzona długość trasy oraz puls. Dostępne są także opcje dodatkowe, jak odtwarzacz muzyki, pozwalający ćwiczyć przy ulubionych utworach oraz możliwość sprawdzenia liczby zebranych punktów Nike Fuel. Nike+ Running to rewolucja. Ze względu na możliwość dzielenia się pasją (pozwala na zapraszanie znajomych do wspólnych treningów), jest to sposób na wprowadzenie nutki rywalizacji do codziennych treningów. Aplikacja funkcjonuje od roku 2006, a już zyskała grono zainteresowanych na całym świecie, o czym świadczy zarejestrowanie za jej pomocą prawie dwóch miliardów mil trasy (1,7 mld).

Źródło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...