Kirby Slide

Nowa figurka amiibo oraz gra Kirby: Planet Robobot na Nintendo 3DS debiutują na europejskim rynku

10 czerwca na europejski rynek trafiła nowa figurka „amiibo” z kolekcji „KIrby” oraz kolejna odsłona serii gier platformowych o różowym stworku „Kirby: Planet Robobot” dedykowana kieszonsolkom „Nintendo 3DS”. Za produkcję odpowiada firma „Nintendo” znana z takich cykli jak: „Mario Kart”, „Pokemon”, „Super Mario” czy „The Legend of Zelda”.

Kirby Slide

W miniony piątek (10.06) swoją europejską premierę miała nowa odsłona cyklu gier platformowych o różowym stworku – „Kirby: Planet Robobot” przeznaczona na przenośne konsole z rodziny „Nintendo 3DS”. W tej części tytułowy bohater będzie musiał przywrócić porządek w Dream Land, ponieważ krainę zaatakowały mechaniczne istoty. Jak to zwykle bywa w tego typu produkcjach zadanie, które postawili przed graczami twórcy, do łatwych się nie zalicza, a po drodze czekać na nas będzie szereg przeciwności losu.

„Kirby: Planet Robobot” na „Nintendo 3DS” nie odbiega w większym stopniu od tego, z czym mogliśmy się zapoznać w poprzednich częściach serii. Deweloperzy oddali nam pod kontrolę różowego stworka, który przemierza kolejne poziomy, odkrywając ich sekrety oraz walcząc z napotkanymi przeciwnikami. Kluczową rolę odegra tu mechaniczna zbroja, która w połączeniu z użyciem kopiowanych umiejętności (Copy Abilities) umożliwi naszemu protagoniście używanie broni swoich wrogów przeciwko nim.

Kirby Robobot Screen

Zbroja Robobota wyeliminuje przeszkody, które wcześniej wydawały się nie do przejścia, dzięki czemu uda nam się pokonać poziomy na zupełnie nowe sposoby. Wspomniane wcześniej opcje skanowania niejednokrotnie uratują nam życie. Weźmy na przykład takie „Odrzutowe” Okulary Skanujące („Jet” Scan Spec), które po użyciu zdolności skanowania przełączą zbroję Robobota w tryb odrzutowy (Jest Mode), co pozwoli Kirbiemu lecieć wzdłuż ekranu i strzelać do oponentów niczym w klasycznej strzelance shoot-’em-up. Z kolei użycie „Kołowych” Okularów Skanujących („Wheel” Scan Spec) uaktywni tryb kołowy (Wheel Mode), przemieniający zbroję w samochód, który jest w stanie jeździć na pierwszym oraz drugim planie.

Różowy stworek nabył również kilka nowych kopiowanych umiejętności, które uaktywniają się poprzez połknięcie przeciwnika, co umożliwi mu przemianę w swoich wrogów z serii „Super Smash Bros”. Efekt kopiowania raz na poziom uzyskamy także, przy pomocy wszystkich dostępnych obecnie figurek „amiibo” – każda z nich daje Kirbiemu specjalne moce np. Mario-ogień, Link-miecz itp.

Kirby Robobot Screen 1

W grze uświadczymy kampanie dla pojedynczego gracza, jak i tryb wieloosobowy „Team Kirby Clash”, w którym razem z trzema znajomymi toczymy pojedynki z potężnymi bossami. W trakcie rozgrywki zdobywamy punkty doświadczenia i wskakujemy na kolejne poziomy doświadczenia. Wspomniany tryb wspiera opcję „Download Play”, co oznacza, iż do zabawy wystarczy nam wyłącznie jedna osoba, która posiada egzemplarz gry. Oprócz tego „Kirby: Planet Robobot” oferuje „Kirby 3D Rumble”, czyli minigierkę, w której strzelamy do celów w trójwymiarowej przestrzeni.

Z okazji premiery gry na rynku pojawiły się również nowe figurki „amiibo” z kolekcji „Kirby”, w której skład wchodzą: „Kirby”, „Waddle Dee”, „King Dedede” i „Meta Knight”. Swoją premierę ma również zestaw „Kirby: Planet Robobot – amiibo Bundle”, gdzie do fizycznej kopii gry dołączona została figurka „amiibo Kirby” z nowej kolekcji „Kirby”.

http://www.youtube.com/watch?v=rFdoV-LkRNA

Więcej informacji o produkcji uzyskacie, odwiedzając oficjalną stronę „Kirby: Planet Robobot”.

 
Źródło: Nintendo

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

329 More posts in konsole category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...