You are here
Dlaczego widzę ten post — nowa funkcja trafia do FB artykuły mobile News 

Dlaczego widzę ten post — nowa funkcja trafia do FB

Na Facebook pojawi się nowa funkcja, o którą użytkownicy serwisu prosili latami. Narzędzie pozwoli sprawdzić, dlaczego widzimy konkretny post. Mało tego — z poziomu tejże opcji będziemy mogli zmienić nasze preferencje.

Nowa funkcja
fot. Facebook

Dawniej działanie Facebooka było jasne i klarowne. Na ścianie aktywności wyświetlały nam się treści od znajomych oraz stron, które obserwujemy. Z czasem treści przybywało, z czym musieli uporać się włodarze serwisu. Rozwiązaniem okazał się algorytm dobierający materiały dla konkretnego użytkownika. System opierał się i w dalszym ciągu opiera na własnych wytycznych, które nie są do końca oczywiste. To drażni gros użytkowników, którzy chcieliby wiedzieć, dlaczego newsfeed podsuwa im daną treść. Okazuje się, że taka wiedza będzie dostępna dla każdej osoby obecnej na FB, o czym serwis poinformował w swoim biurze prasowym.

Nowa funkcja Facebooka

Facebook poinformował o wprowadzeniu nowej funkcji do serwisu. „Dlaczego widzę ten post”, bo tak nazywa się nowość, trafi w pierwszej kolejności do aplikacji mobilnej. Czego dokładnie dowiemy się, odwiedzając nowy element apki?

Nowa funkcja
fot. Facebook

Klikając w konkretny post, możemy sprawdzić, dlaczego algorytm nam go podsunął. Warto w tym miejscu pamiętać, że nic nie dzieje się bez przyczyny i podpowiedzi Facebooka powstają w oparciu o nasze wcześniejsze akcje. Oznacza to, że każdy lajk, reakcja, udostępnienie czy post wpływa na to, co widzimy na naszej ścianie aktywności. Ze szczegółami możecie zapoznać się tutaj.

Źródło: Facebook

Related posts

Leave a Comment