You are here
Nowa Motorola Moto E6 z procesorem lag-free artykuły mobile News 

Nowa Motorola Moto E6 z procesorem lag-free

Cicha premiera Moto E6 oznacza jedno. Tytułowy sprzęt nie jest dla Motoroli tak istotny, jak seria G lub One. Niemniej, warto przyjrzeć się możliwościom bezpośredniej kontynuacji modelu E5. Zastosowano w niej bowiem procesor typu lag-free.

Moto E6
fot. Motorola

Na początek cena, bo to ona stanowi punkt odniesienia. Okazuje się, że Motorola wyceniła Moto E6 na 149,99 dolarów i choć nie znamy jeszcze polskiej ceny, typuję, że będzie ona oscylować wokół kwoty 600 złotych. Sensownie? Aby to ocenić, trzeba przyjrzeć się zastosowanym w konstrukcji komponentom.

Cicha premiera Moto E6

Wygląd jest kwestią gustu, aczkolwiek nie da się ukryć, że w rzeczonym modelu nie gra on pierwszych skrzypiec. Design jest dość… standardowy. Tył to ascetyczny panel z pojedynczym aparatem, diodą doświetlającą oraz logo Motoroli, w którym nie umieszczono niestety czytnika linii papilarnych. Swoją drogą zabrakło też modułu NFC, który w Polsce chętnie wykorzystujemy do płatności zbliżeniowych. Na froncie znajdziemy 5,5-calowy ekran o rozdzielczości HD+ oraz proporcjach 18:9, który otoczony jest, no właśnie, szerokimi ramkami. To może odstraszać niektórych klientów, ale osobiście nie czuję parcia na „bezramkowość”.

Producent chwali się za to ośmiordzeniowym procesorem, który nie laguje. Brzmi zabawnie, zwłaszcza że nie mamy do czynienia z żadnym innowacyjnym układem, a chipem Qulacomm Snapdragon 435, który wspierają grafika Adreno 505, 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci na dane (plus przestrzeń na microSD). Całość pracuje pod kontrolą Android 9.0 Pie, zasilanie zaś zapewnia wbudowany akumulator o pojemności 3000 mAh z ładowaniem 5W.

Aparat główny to 13 Mpix jednostka ze światłem f/2.0, PDAF oraz systemami Auto HDR, High res zoom, trybem portretowym, panoramą, pełnym manualem oraz możliwością zapisywania zdjęć w formacie RAW. Przednia kamerka do selfie to 5 Mpix moduł z przysłoną f/2.0.

Sprzęt dostępny jest w kolorach Starry Black oraz Navy Blue. Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie Moto E6 trafi na polskie półki sklepowe. Pozostałe smartfony Motoroli znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Motorola

Related posts

Leave a Comment