operamini1

Nowa odsłona Opery na Windows Phone

Już jest! Nowa wersja Opery Mini na urządzenia z Windows Phone. Informację o aplikacji podano w Barcelonie podczas WMC, jednak dopiero teraz zaktualizowano ją w Windows Store.Na smartfonach z WP sprawdzał się Internet Explorer i w zasadzie żadna inna przeglądarka mu nie dorównywała. Teraz może się to zmienić.

operamini1

Wszystko za sprawą dużej aktualizacji Opera Mini, która prezentuje nową jakość. To, co rzuca się w oczy, to nowy design. Odświeżone zostały ikony, panele. W wyniku tych zmian powstał odmieniony, nowoczesny interfejs. Na poprawie wyglądu się nie skończyło. W poprzednich wersjach aplikacja się wykrzaczała, nie wszystkie strony wyglądały tak, jak powinny. Po aktualizacji te problemy zostały rozwiązane. Aplikacja nie zamyka się bez powodu, a na stronach nie pojawiają się niepożądane anomalie.

Opera Mini jest przeznaczona w głównej mierze dla osób, których transfer danych jest ograniczony małym limitem i nie mają dostępu do sieci Wi-fi. Bardzo dobrze radzi sobie ona z kompresowaniem stron www, co znacznie zmniejsza ich wagę. Sama aplikacja też dużo nie zajmuje, bo około 3 Mb. Świetnie współpracuje z Windows Phone’em. Po odblokowaniu ekranu i przywołaniu aplikacji nie męczy nas powtarzający się napis „ wznawianie”. Aplikacja wybudza się bardzo szybko i od razu jest gotowa do działania.

Nowa Opera Mini to lekki, sprawny i dobrze wyglądający program. Te cechy powodują to, że śmiało może stanąć obok IE, który dominuje na telefonach z Windows Phone’em. Szkoda, że tak późno twórcy ją poprawili. Niebawem pojawi się Win 10 i Spartan. Czy Opera dotrzyma mu kroku? Tego dowiemy się dopiero latem, kiedy Microsoft wypuści nowy system.

 

źródło: windowscentral

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...