GoogleKeep1

Nowości w Google Keep – etykiety i przypomnienia cykliczne

Gigant z Mountain View rozszerza funkcjonalności swojego notatnika o dwie bardzo istotne z punktu widzenia użytkownika opcje. Co ciekawe zmiana dotyczy zarówno wersji webowej, jak i aplikacji na Androida.

GoogleKeep1

Tytułowy notatnik był uproszczoną alternatywą dla rozbudowanych usług pokroju OneNote czy Evernote, jednak braki w stosunku do konkurencji potrafiły uprzykrzyć userowi życie. Najwyraźniej pracownicy Google dostrzegli problem i postanowili się z nim uporać, czego efektem jest pojawienie się w Keep dwóch nowych funkcji.

Etykiety

GoogleKeep4

Tych brakowało mi najbardziej, szczególnie kiedy notatnik wypełniał się większą ilością wpisów. Oczywiście mogłem ratować się segregacją po kolorach, lecz mimo wszystko w aplikacji panował nieład. Od teraz możemy korzystać z trzech, niestety narzuconych z góry etykiet (inspiracje, osobiste, praca), których nazwy są edytowalne. Brak opcji dodania kolejnych boli, ale tutaj znowu możemy posiłkować się przypisywaniem do notatek barw.

Przypomnienia cykliczne

GoogleKeep7

Kolejny brak uzupełniony. Notatka może przypominać o sobie cyklicznie, a nie jak to miało miejsce wcześniej jednorazowo. Dubluje to co prawda funkcjonalność kalendarza, lecz nikt nie każde nam zapisywać w Keep urodzin znajomych.

Material Design

Interfejs zaprezentowany wraz z premierą Androida w wersji 5.0 Lollipop zachwyca cukierkowatością, co może się podobać. Przykre jest to, że kilka z flagowych aplikacji Google nie wykorzystywało jego potencjału. To na szczęście zaczyna się zmieniać. Kolejne programy otrzymują nowy wygląd i co ważne jest wśród nich Keep.

GoogleKeep6

W przypadku notatnika będącego tematem wpisu wielkie zmiany nie zaszły. Właściwie możemy mówić o jednej – dodanie „pływającej” ikony notatki. Po jej wciśnięciu pojawia się możliwość wyboru, jakiego rodzaju adnotacji potrzebujemy  (głosowe, foto, notatka, pole wyboru).

Jako że z Google Keep korzystam regularnie, opisane wyżej zmiany z pewnością wpłyną pozytywnie na odbiór całej usługi. Miejmy nadzieję, że to nie koniec pozytywnych modyfikacji androidowych programów.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...