agw1jjppp

Nowa – stara przygodówka

Klasyk – taka myśl nawiedziła mnie już po kilku minutach gry w demo A Golden Wake. Jeżeli jesteście fanami Teenagent’a lub po prostu kochacie klasyczne przygodówki, musicie ją mieć.

agw1jjppp

Colar Gabes, okolice Miami, rok 1920, młody, ambitny nowojorczyk – Alfred Banks, właśnie wysiada z pociągu, aby rozpocząć swoją drogę na szczyt, na nowym, dynamicznie rozwijającym się rynku nieruchomości.

Odpalając demo, w pierwszej chwili zostałem pozytywnie zaskoczony wykorzystaniem przez twórców dość anachronicznej grafiki, prostej, a jednak idealnie pasującej do gier przygodowych, dodatkowo wprowadza ona pewien historyczny klimat. Kolejnym plusem dla developera jest muzyka tła menu, która dodatkowo potęguje uczucie odbywania wycieczki w czasie. Dialogi są dość dobrze przemyślane, lecz niestety miałem okazje przeprowadzić tylko kilka z uwagi na to, iż grałem w wersje demonstracyjną.

ss 022683b2480041e736b549619eb2ea6f111b1f11.1920x1080

Pomimo iż zarówno fabuła, jaki i sama postać, w którą się wcielamy, są fikcyjne, na naszej drodze do sukcesu napotkamy liczne postacie historyczne, odwiedzimy wiele lokacji odwzorowujących budynki z tamtego okresu, autorzy zadbali również o zgodność z realiami życia w ówczesnych czasach.

Jak to podsumować? Hmmm… Nie wiem jak wy, ale ja jutro „bede grał w gre”!

Premiera: 09.10.14

Źródło: Steam

Dodaj komentarz

291 More posts in pc category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...