Windows 10 Technical Preview przesyła do Microsoftu twoje prywatne zdjęcia, filmy oraz dane logowania do banków…

Niestety, nie jest to ponury żart, a fakt. Czy to oznacza, że testerzy, bo tak można nazywać osoby korzystające z rozwojowej wersji Windows, mogą czuć się inwigilowani?

Bez tytułudsdSlide

Użytkownicy systemu Windows otrzymali możliwość dołączenia do programu Insider, dzięki któremu Ci mogą pobrać wersję poglądową najnowszego OS’u Microsoftu. Jak nie trudno się domyślić inicjatywa cieszy się niezwykłym zainteresowaniem, nawet pomimo występowania potencjalnych błędów.

Nie do końca działające funkcje czy inne braki, to jednak pryszcz przy pewnym zapisie w dokumencie „zasad zachowania poufności informacji dla systemu Windows Technical Preview”, z którym możecie zapoznać się tutaj.

„Po uzyskaniu, zainstalowaniu i użyciu Programu firma Microsoft gromadzi informacje o użytkowniku, jego urządzeniach, aplikacjach i sieciach oraz sposobach korzystania z tych urządzeń, aplikacji i sieci. Przykłady gromadzonych danych obejmują imię i nazwisko użytkownika, adres e-mail, preferencje i zainteresowania, historię przeglądania, wyszukiwania i plików, dane połączeń telefonicznych i wiadomości SMS, konfigurację urządzenia i dane czujnika oraz użycie aplikacji”.

Trzeba przyznać, że wspomniany zapis jest co najmniej niepokojący. Korzystając z wersji poglądowych systemu, zazwyczaj akceptujemy podobne warunki, lecz dotyczą one w głównej mierze działania aplikacji, błędów, statystyk z użytkowania. Tym razem, Microsoft otrzymuje od userów dosłownie wszystkie dane: zdjęcie, filmy, ustawienia aplikacji, loginy, hasła, a nawet te dotyczące bankowości.

Czy informacje dotyczące użytkowników są bezpieczne i nie wypłyną z Microsoftu?

Odpowiedź na to pytanie zna zapewne sam gigant z Redmond, choć i ten do końca nie może być pewne szczelności swoich zabezpieczeń. Nie mniej jednak osobiście nie obawiam się tego typu wycieków, gdyż zdaje sobie sprawę z tego, jak w takim przypadku ucierpiałaby renoma Microsoftu.

Podzielcie się z nami waszymi opiniami dotyczącymi „zasad zachowania poufności informacji dla systemu Windows Technical Preview”

Źródło

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...