Nowa wersja Google Chrome.

Dziś zauważyłem możliwość aktualizacji przeglądarki do wersji 27.0.1453.93 m. Po update od razu rzuciła mi się w oczy funkcja głosowego wyszukiwania niedostępna we wcześniejszych build’ach. Czy to koniec nowości? Oczywiście że nie…

google750x300

Nie spodziewałem się co prawda dużych zmian na miarę przejścia z silnika webkit na blink, jednak znajdziemy tu kilka smaczków.

Przeglądarka ma działać o 5% szybciej w stosunku do poprzedniej wersji, wszystko dzięki ładowaniu stron z wyprzedzeniem nawet w chwili wykonywania skryptów Java oraz inteligentnemu przewidywaniu działań użytkownika.

Wspomniałem o głosowym wyszukiwaniu znanym z mobilnej wersji Chrome. Działa to całkiem przyjemnie jednak do ideału mu daleko. Skoro już jesteśmy przy podstawowej funkcji przeglądarki czyli wyszukiwaniu, to trzeba zaznaczyć, że Omnibox doczekał się pewnych usprawnień dzięki czemu wpisywane przez nas frazy powinny być lepiej przewidywane przez program.

Zmiany są małe, ale ich wprowadzeniem gigant z Mountain View daje jasno do zrozumienia, że cały czas pracuje nad usprawnieniem działania Chrome.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...