You are here
Nowa wersja Instagram na Androida  zaoferuje funkcje 3D Touch News 

Nowa wersja Instagram na Androida zaoferuje funkcje 3D Touch

Apple, prezentując swoją technologię Force Touch w iPhone’ach 6s, sporo namieszało na rynku mobilnym. Nowe możliwości skłaniają developerów do modernizacji swoich aplikacji, a producenci chcą biec w pogoni za jednym z czołowych producentów i będą stosować podobne rozwiązania w kolejnych modelach. Twórcy Instagrama poszli o krok dalej i zaoferowali 3D Touch dla Androidowych użytkowników portalu.

instagram3d

Instagram jest pierwszą aplikacją, która powoduje złudzenie, że każdy ma 3D Touch. Oczywiście system Android nie wspiera technologii dotyku 3D, dlatego programiści musieli to obejść. Po prostu poprzez dłuższe przytrzymanie palca na ekranie możemy osiągnąć podobny efekt, jak w iPhone’ie 6s. Wydaje mi się, że pomysł ten to krok do przodu. Kiedy nowa technologia zagości na platformie Google, aplikacja Instagram będzie już przygotowana i jako jedna z pierwszych zapewni wsparcie dla 3D Touch. Na chwilę obecną najnowsza wersja tego programu oferuje nam przybliżenie zdjęcia i możliwość skomentowania, wejścia na profil oraz jego polubienia. To wszystko stanie się, jeśli przez chwilę przytrzymamy palec na danym obiekcie, który nas interesuje.

Jestem ciekaw, czy inne portale pójdą w ślad za Instagramem. Facebook, Twitter czy Snapchat mógłby również  wykorzystać technologię a la 3D Touch. Użytkownicy z pewnością by nie narzekali, a wręcz przeciwnie. Każde udogodnienie, które sprawia, że korzystanie z aplikacji jest szybsze, wpływa na komfort użytkowania programu. Na chwilę obecną nie można jeszcze pobrać najnowszej wersji Instagrama ze sklepu Google Play, najprawdopodobniej prace nad nią nie są jeszcze zakończone, ale można ją pobrać TUTAJ.

 
źródło: androidpolice
 
____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


Related posts

Leave a Comment